TRYB JASNY/CIEMNY

Poznajemy cechy zimy - gazetka edukacyjna i Pani Zima do druku

zima gazetka do druku


Zima to magiczny czas, który obfituje w niezwykłe zjawiska i piękno. Aby pomóc najmłodszym lepiej zrozumieć tę porę roku, zerknijcie na gazetkę edukacyjną, która ilustruje charakterystyczne cechy zimy. Dzięki niej dzieci będą mogły odkrywać świat wokół siebie, ucząc się jednocześnie przez zabawę.


Wprowadzenie dzieci w świat zimy

Zima to tajemnicza i na pozór senna pora roku, pełna jednak wielu zmian w przyrodzie. Aby pomóc Twojemu dziecku zrozumieć i docenić ten wyjątkowy czas, stworzyłam gazetkę z ilustrowanymi cechami zimy. Od chłodnych temperatur, przez zabawę na śniegu, po zimowe zwyczaje zwierząt – wszystko zostało zaprezentowane w przystępny i atrakcyjny sposób.

Gazetka o zimie zawiera serię kolorowych ilustracji, które przedstawiają różne oznaki zimy: chłodne temperatury, śnieg i lód, zimową faunę, zabawy zimowe i święta.


Plakat Pani Zima do druku


Do gazetki dołączam również wyjątkowy plakat z ilustracją Pani Zimy. Jest to mroźna postać, która symbolizuje zimową aurę, ubrana w śnieżnobiałą suknię, ozdobioną kryształkami lodu i śnieżynkami. Plakat ten jest doskonałym uzupełnieniem edukacyjnym i dekoracyjnym każdej klasy czy pokoju dziecięcego.

W pliku znajdziecie wersję A4, oraz 2x2A4 i 3x3A4.


Edukacja przez zabawę


Materiały zawsze przygotowuję z myślą o tym, aby nauka była dla dzieci przyjemnością i inspiracją do odkrywania świata. Wierzę, że interaktywne poznawanie otaczającej nas przyrody jest kluczowe w rozwoju młodego umysłu, dlatego odsyłam Was również do materiałów z okazji pierwszego dnia zimy i zachęcam do poszukania jej na zewnątrz.


Komentarze

  1. Cudowne, przepiękne pomoce do pracy!:) Często wykorzystuję na zajęciach i do dekoracji! Bardzo, bardzo dziękuję za chęć podzielenia się z innymi:):):)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję :-))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź