TRYB JASNY/CIEMNY

Tradycje i symbole bożonarodzeniowe - bezpłatne ilustracje do druku

tradycje i symbole Bożego NarodzeniaCzy zastanawialiście się kiedyś, skąd się wzięły nasze bożonarodzeniowe zwyczaje? Święta Bożego Narodzenia to czas pełen magii, rodzinnego ciepła, a także bogatej tradycji i symboliki. W tym artykule przybliżę Wam najpiękniejsze świąteczne tradycje i symbole, a także udostępnię unikalne, bezpłatne ilustracje, które możecie pobrać i wykorzystać w swoim domu, sali przedszkolnej lub w klasie.


Tradycyjne symbole bożonarodzeniowe


Choinka

Choinka to nie tylko piękna dekoracja, ale też symbol życia i nadziei. Początki jej dekorowania sięgają XVI wieku w Niemczech, a do Polski tradycja ta przywędrowała znacznie później. 


Gwiazda Betlejemska

Gwiazda Betlejemska to symbol nadziei i nowego początku. Według tradycji prowadziła Trzech Króli do miejsca narodzin Jezusa.


Prezenty

Wymiana prezentów ma swoje korzenie w hojności św. Mikołaja i przypomina o dawaniu i dzieleniu się z innymi.


Polskie tradycje bożonarodzeniowe


Wigilia

W Polsce Wigilia to czas rodzinnych spotkań przy wspólnym stole. Dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów.


Kolędy

Śpiewanie kolęd to nieodłączny element polskich świąt. Te religijne pieśni wyrażają radość z narodzin Jezusa.


Szopka bożonarodzeniowa

Szopki, przedstawiające scenę narodzin Chrystusa, to wyjątkowy element polskiej tradycji. Ich budowa to prawdziwa sztuka.


Jeżeli chcecie poznać więcej znaczeń i historii związanych z symbolami Bożego Narodzenia oraz z tradycjami świątecznymi, zapraszam Was do wersji do pokolorowania

Znaczenie rodzinne Świąt


Boże Narodzenie to idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną. Wspólne dekorowanie domu, pieczenie ciastek czy czytanie opowiadań świątecznych to doskonały sposób na budowanie rodzinnych więzi.


Symbole Bożego Narodzenia - bezpłatne ilustracje do pobrania


Z myślą o małych odbiorcach przygotowałam serię unikalnych ilustracji świątecznych. Kliknijcie w link na dole, aby pobrać obrazy przedstawiające choinkę, Gwiazdę Betlejemską, prezenty i wiele więcej. W archiwalnych postach czeka na Was również kolorowanka, gdzie symbolika i pochodzenia symboli, jest trochę bardziej wyjaśnione. 


Tradycje i symbole bożonarodzeniowe do pobrania TUTAJ


Podzielcie się swoimi świątecznymi tradycjami w komentarzach i nie zapomnijcie udostępnić tego artykułu swoim znajomym!

Komentarze

  1. Bardzo ciekawe materiały o tematyce świątecznej. Dziękuję i pozdrawiam:))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź