TRYB JASNY/CIEMNY

Jakie uprawnienia zyskasz, decydując się na kurs motorowodny?

Jakie uprawnienia zyskasz, decydując się na kurs motorowodny?


Osoby, które kochają wodę i są z nią mocno związane, szukają sposobów, aby mieć z nią znacznie więcej do czynienia. Takim rozwiązaniem jest patent sternika motorowodnego. Jeśli chcesz pływać w pełni samodzielnie większymi jednostkami, koniecznością jest postaranie się o specjalistyczne uprawnienia. To one pozwolą wypożyczyć łódź, a także sterować nią bezpiecznie po wodach śródlądowych. Sprawdź, kto może zapisać się na kursy motorowodne oraz kiedy warto to zrobić!

 

Kurs motorowodny to świetna opcja szkoleniowa, która pozwoli na zdobycie cennej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. W trakcie takiego kursu można z powodzeniem nauczyć się podstawowych manewrów, które są potrzebne podczas kierowania takim wodnym pojazdem. Kurs motorowodny jest otwarty dla wszystkich chętnych, a jego niezaprzeczalnym atutem jest fakt, iż odbywa się w weekendy. 

Dlaczego warto zdecydować się na weekendowy kurs motorowodny?

Kurs motorowodny, który odbywa się weekendami, to opcja dedykowana wszystkim zainteresowanym, którzy ukończyli 14 lat. Na całe szkolenie składa się część praktyczna i teoretyczna. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy preferują przystępną formę przekazywania swojej wiedzy. Każdy kursant ma możliwość zadawania pytań, aby lepiej zrozumieć omawiane zagadnienie. Prowadzenie dyskusji z uczestnikami to również forma zdobywania wiedzy.

 

Na zajęciach kursanci otrzymują wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe. Nie brakuje w nich istotnych informacji na temat budowy łodzi, aktualnych przepisów, locji, meteorologii, jak i bezpieczeństwa na łodzi.

 

Część praktyczna szkolenia odbywa się na dobrze wyposażonych, nowoczesnych i bardzo bezpiecznych jachtach. Kursanci zapoznają się z zasadami eksploatacji jachtów motorowych, jak i nauczą się podstawowych prac bosmańskich. Istotne jest, jak prawidłowo zacumować łódkę oraz jak przeprowadzić manewry.

Patent sternika motorowodnego — co gwarantuje?

Jeśli należysz do grona osób, które chcą regularnie prowadzić skutery wodne czy jachty motorowe, warto zdecydować się na kurs motorowodny. Uzyskany w ten sposób patent pozwoli na samodzielne sterowanie takim urządzeniem o długości kadłuba do 12 metrów po wewnętrznych wodach, a także na pozostałych wodach morskich w odległości do 2 mil od brzegu.

 

Patent sternika motorowodnego pozwala na rejsy wykonywane wyłącznie za dnia. Jeśli zbliża się zmrok, łódka powinna zostać zacumowana w najbliższym porcie bądź przy okolicznym nabrzeżu. Ponadto osoby do 16. roku życia mogą zajmować się prowadzeniem wyłącznie jednostek, których moc nie przekracza 60 kW.

 

Renomowana szkoła oferująca kurs motorowodny, jak i kurs żeglarski, gwarantuje zdobycie ważnej i potrzebnej wiedzy w stosunkowo krótkim czasie. Wszystkie dostępne kursy prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze, w komfortowych warunkach. Zwieńczeniem kursu jest zdany egzamin, który pozwoli uzyskać licencję oraz wypożyczyć wymarzony skuter lub łódkę i pływać nimi po zalewach, rzekach i jeziorach. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź