TRYB JASNY/CIEMNY

Jak zwierzęta przygotowują się do zimy

jak zwierzęta przygotowują się do zimy


Dzisiaj zagłębimy się w fascynujący świat zwierząt i odkryjemy, jak przygotowują się one do nadchodzącej zimy. Na końcu artykułu znajdziecie piękne ilustracje wraz z opisami do wydrukowania. Taka prezentacja jest doskonałym zasobem dla nauczycieli i rodziców, którzy chcą wzbogacić wiedzę swoich dzieci o przyrodzie.


Odloty ptaków

Jednym z najbardziej znanych sposobów adaptacji do zimy jest migracja ptaków. Ptaki takie jak bociany i jaskółki wyruszają w długą podróż do cieplejszych krajów. To niesamowite, że potrafią przemierzyć tysiące kilometrów, by uniknąć surowego zimna!

jak zwierzęta przygotowują się do zimy


Hibernacja

Niedźwiedzie, nietoperze, i niektóre gryzonie wchodzą w stan hibernacji - głębokiego snu, w którym ich temperatura ciała, tętno i oddech spowalniają. To pomaga im przetrwać zimę, gdy jedzenie jest rzadkie.

jak zwierzęta przygotowują się do zimy przedszkole


Sen zimowy

Inne zwierzęta, jak jeże czy wiewiórki, zapadają w mniej intensywny sen zimowy. Mogą się budzić, by jeść zgromadzone zapasy, ale większość czasu spędzają śpiąc.

jak zwierzęta przygotowują się do zimy karty pracy


W pliku znajdziecie inne sposoby radzenia sobie zwierząt zimą!

Jak zwierzęta przygotowują się do zimy przedszkole

Aby lepiej zobrazować te procesy, przygotowałam serię darmowych ilustracji zwierząt przygotowujących się do zimy. Możecie je pobrać i wykorzystać podczas zajęć lub jako gazetkę.

Zachęcam Was również do skorzystania z poprzednich materiałów - jak zwierzęta przygotowują się do zimy ilustracje do czytania globalnego!


Jak zwierzęta przygotowują się do zimy ilustracje do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź