TRYB JASNY/CIEMNY

Ferie zimowe na Mazurach – jakie atrakcje dla dzieci?

Ferie zimowe na Mazurach – jakie atrakcje dla dzieci?

Góry nie są jedynym pożądanym przez rodziny kierunkiem na ferie zimowe. Choć utarło się już, że są popularną opcją, coraz częściej rodzice z dziećmi wybierają nieco mniej zatłoczone, a równie piękne rejony Polski na zimowy wypoczynek. Jednym z nich są zdecydowanie Mazury. Jak zaplanować ferie w tym malowniczym regionie? Podpowiadam!

Mniejszy tłok, niższe ceny, bliskość przyrody i mnogość atrakcji – wszystko to mają do zaoferowania Mazury zimą. Jeśli zastanawiasz się, gdzie zabrać rodzinę na ferie zimowe w tym roku, rozważ właśnie krainę wielkich mazurskich jezior i zobacz, jak cudowny zimowy czas możecie spędzić właśnie na Mazurach!

Przyjazne dzieciom ośrodki wypoczynkowe – Mazury

Rodzinne ferie na Mazurach mogą być świetnie spędzonym czasem, jeśli wybierzecie dobry ośrodek wypoczynkowy. Mazury mają do zaoferowania wiele miejsc przyjaznych dzieciom i rodzicom, ale także ośrodki wczasowe dostosowane dla miłośników sportu, wędkarstwa czy szeroko pojętej rekreacji. Jednym z takich miejsc jest ośrodek wypoczynkowy Wiartel położony w samym sercu puszczy Piskiej.

Dla rodzin z dziećmi podczas ferii zimowych liczy się przede wszystkim kilka kwestii: komfortowy nocleg ze smaczną lokalną restauracją, atrakcje dla dzieci (np. kolorowe place zabaw), a także atrakcje dostępne tuż po wyjściu poza ośrodek wczasowy. Mazury pod wszystkimi tymi względami stanowią naprawdę mocną konkurencję dla obleganych w tym sezonie miejscowości górskich.


Atrakcje dla dzieci – Pisz i okolice

Miejscowość Pisz wraz z okolicznymi ośrodkami wypoczynkowymi to jedna z lepszych destynacji na rodzinne ferie zimowe. Wokół miejscowości Pisz atrakcje dla dzieci dostępne są zarówno na świeżym powietrzu, jak i w budynkach z ciekawą historią. Oto kilka ciekawych propozycji:
  1. Wycieczki rekreacyjne i krajoznawcze. Tuż po wyjściu poza ośrodki wypoczynkowe Mazury oferują ogrom przestrzeni pełnej świeżego powietrza i różnorodnej fauny oraz flory. W zależności od warunków pogodowych zimą można uprawiać tam różnego rodzaju aktywności na zewnątrz: od spacerowania brzegiem jeziora lub pachnącym lasem, poprzez wycieczki rowerowe, aż po jazdę na sankach czy nartach biegowych.
  2. Muzeum Ziemi Piskiej. Znajdujące się w Piszu muzeum oferuje m.in. robiące wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych ekspozycje przyrodnicze, przedstawiające np. rzadkie okazy zwierząt i ptaków. 
  3. Stoki narciarskie. Dla wielu zaskakującym może być fakt, że także na Mazurach można pojeździć na nartach. Na całej Warmii i Mazurach znajduje się przynajmniej 6 stoków narciarskich, które oferują malownicze położenie, ale także możliwość wypożyczenia sprzętu i skosztowania lokalnych pyszności.

Oprócz tych propozycji rodziny z dziećmi cenią sobie także atrakcje takie jak oferowane przez ośrodki wypoczynkowe kuligi konne, zimowe spływy kajakowe czy wędkowanie podlodowe. Na koniec dnia wszyscy członkowie rodziny z chęcią wypoczywają przy drewnie trzaskającym w kominku, kubku ciepłej herbaty i grach planszowych lub ulubionych książkach.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź