TRYB JASNY/CIEMNY

Potrawy wigilijne ilustracje dla dzieci

Potrawy wigilijne ilustracje dla dzieci


Wigilia to magiczny dzień, kiedy rodziny zbierają się, by celebrować tradycje i dzielić się radością. Dla najmłodszych członków rodziny, to także czas pełen magii i oczekiwania na pierwszą gwiazdkę. Kiedy myślimy o kolacji wigilijnej, jednym z pierwszych skojarzeń jest 12 potraw. Aby zaznajomić dzieci z wybranymi polskimi potrawami wigilijnymi, stworzyłam kolekcję ilustracji do pobrania i wydrukowania. Ilustracje to nie tylko pomoc dydaktyczna, ale też sposób na naukę o polskich tradycjach i wspólne spędzanie czasu w rodzinie.


12 potraw wigilijnych ilustracje

Dzieci, patrząc na ilustracje potraw wigilijnych, uczą się o bogatej tradycji polskiej kuchni. Ponadto, do ilustracji możecie skorzystać z zeszłorocznych kart pracy związanych z 12 potrawami. To doskonały sposób na to, aby dzieci lepiej zrozumiały znaczenie i historię polskich świąt Bożego Narodzenia.


Potrawy wigilijne ilustracje dla dzieci


Dwanaście potraw na Wigilię

Moja kolekcja zawiera różnorodne ilustracje przedstawiające tradycyjne polskie potrawy wigilijne, m.in.:

barszcz czerwony z uszkami: danie, którego nie może zabraknąć na żadnym wigilijnym stole.

pierogi z kapustą i grzybami: ukochane przez dzieci i dorosłych.

smażony karp: tradycyjna potrawa wigilijna, która na ilustracji wygląda równie apetycznie.

makowiec: słodkie zakończenie wigilijnej uczty, które z pewnością przyciągnie uwagę małych łasuchów.


12 potraw wigilijnych ilustracje


Teraz wystarczy, że klikniecie w link znajdujący się na dole strony, a następnie wybierzecie interesujące ilustracje. Można je wydrukować i od razu zacząć laminowanie, dzięki temu będziecie ich mogli używać przez lata!


potrawy wigilijne obrazki dla dzieci


Warsztaty świąteczne z rodzicami

Zachęcam rodziców oraz nauczycieli do wspólnego przygotowania niektórych potraw wigilijnych podczas warsztatów świątecznych, często ostatnio wybieranych zamiast jasełek. To nie tylko świetny sposób na spędzenie czasu razem, ale także okazja do opowiadania o tradycjach wigilijnych i przekazywania rodzinnych wspomnień. Do przygotowania świetnie sprawdzą się pierogi i pierniczki!


Potrawy wigilijne ilustracje do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź