TRYB JASNY/CIEMNY

Przygotowania ludzi do zimy - materiały dla dziecijak ludzie przygotowują się do zimy

Zima to najmniej lubiana pora roku. Kiedy liście spadają z drzew, a dni stają się krótsze, ludzie zaczynają przygotowania do nadejścia zimy. Poprzednio sprawdziliśmy jak do zimy przygotowują się zwierzęta. W tym artykule przyjrzymy się jak do zimy przygotowują się ludzie.


Ciepłe ubrania


Pierwszą rzeczą, którą robią ludzie, jest przejrzenie szafy, aby znaleźć ciepłe ubrania. Swetry, szaliki, czapki i rękawiczki to nasza zimowa zbroja przeciwko zimnu. Dzięki nim możemy spokojnie wyjść na dwór i bawić się na śniegu, nie martwiąc się o zmarznięcie.


Domowe ciepło


W domach ludzie zaczynają przygotowywać się na chłodne wieczory. Wyciągają ciepłe koce, aby przykryć się nimi, gdy oglądają filmy lub czytają książki. Często też włączają ogrzewanie i palą w piecach, aby w domu było przyjemnie i ciepło. 


Zimowe zapasy


Wiele rodzin, podobnie do zwierząt, robi też zapasy żywności. Zimą trudniej o świeże owoce i warzywa, więc ludzie przygotowują jeszcze latem i jesienią przetwory. Kupują też więcej puszek i słoików, w których jest przetworzone jedzenie, jak na przykład zupy, soki, dżemy czy konfitury.


Bezpieczeństwo na drogach


Zima to też czas, kiedy dorośli dbają o to, aby ich samochody były bezpieczne na śliskich drogach. Wymieniają opony na zimowe, które lepiej trzymają się nawierzchni i sprawdzają, czy w samochodzie jest wszystko, co potrzebne w razie zimowych niespodzianek.


Zabawa w zimie


Ale zima to nie tylko przygotowania! To również czas wspaniałej zabawy na śniegu: lepienie bałwana, jazda na sankach czy bitwy na śnieżki. Pamiętajcie, aby ubierać się ciepło i bezpiecznie.


Czas na Święta


I oczywiście, zima to czas świąt! Wiele rodzin ozdabia swoje domy światełkami, choinkami i innymi dekoracjami, tworząc magiczną atmosferę i oświetlając długie zimowe wieczory.


Zima to wyjątkowy czas w roku, pełen przygotowań, ale i radości. Teraz, kiedy wiecie, jak dorośli przygotowują się na tę porę roku, możecie pomóc im w tych przygotowaniach i cieszyć się zimą razem!


Przygotowania ludzi do zimy do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Bardzo mi się podoba. Zrozumiałe dla dzieci i piękne obrazki. Dzieciom na pewno się spodoba.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź