TRYB JASNY/CIEMNY

Skoczna gimnastyka zająca karty ruchowe


Wielkanocne zabawy ruchowe są świetną wymówką, aby choć na chwilę oderwać się od przedświątecznej gorączki. Uroczy zając przygotował dla dzieci kilkanaście skocznych wyzwań. Karty ruchowe sprawdzą się podczas okresu wielkanocnego w domu oraz jako ruchowy przerywnik podczas zajęć z przedszkolakami i młodszymi uczniami.

Zabawy z zającem wielkanocnym

wielkanocne zabawy ruchoweZgodnie z tradycją zając wielkanocny to wiosenny odpowiednik świętego Mikołaja. Zostawia dzieciom drobne upominki i/lub słodycze. Uroczy wygląd zajączka sprawia, że będzie idealnym kompanem a czynność, z której najbardziej słynie, czyli skakanie - elementem zabaw ruchowych.


Kiedy dziecko zaczyna skakać?


Wielkanocne karty ruchowe z zajączkiem pomogą rozwijać umiejętność skakania. Kiedy dziecko zaczyna skakać? Odpowiedź jest zależna od jego temperamentu, umiejętności oraz tego jak pewnie czuje się na nogach. Zazwyczaj dzieci, które zaczęły szybko chodzić, szybko zaczynają też odrywać się od ziemi i próbować skakać. Niektóre dzieci potrafią delikatnie podskakiwać już kiedy skończą roczek (!), inne czekają nieco dłużej. Podczas skakania wzmacniamy stawy i mięśnie, więc warto dziecko do takiej aktywności zachęcać. Skakanie jest również świetnym sposobem na rozładowanie energii, może pełnić funkcję terapeutyczną, za pomocą skoków można np. "wyskakać" silne emocje złość, strach, radość.

Jak nauczyć dziecko skakania?


Zdecydowanej większości dzieci skakania uczyć nie trzeba - opanują ją same w swoim czasie. Jeśli jednak z jakiegoś powodu chcesz dziecko do skakania zachęcić, spróbuj np. skakać z nim w łóżku, zeskakiwać z np. położonej poduszki lub książki, skakać przez i do kałuży, podskakiwać trzymając je w ramionach lub zaproponować karty ruchowe.


Skoczna gimnastyka zająca

wielkanoc zabawy przedszkolePrzygotowałam 14 kolorowych kart ruchowych, wszystkie ćwiczenia zawierają elementy skoku. Dzięki obrazkom dzieciom łatwiej wejść w rolę. Przed wykonywaniem ćwiczeń rozgrzejcie nóżki, np. poprzez trucht w miejscu lub w kółeczku z rosnącym natężeniem szybkości i intensywności. Zadbajcie też o bezpieczeństwo i przygotujcie wodę do picia - po skocznym wysiłku dzieciom będzie się chciało pić. 


Karty wycinamy i laminujemy - nie zniszczą się tak szybko. Dziecko losuje zadania lub wybiera dorosły. Urozmaiceniem jest rozłożenie kart w kole i losowanie obracającą się butelką lub kręglem.

Skoczna gimnastyka zająca do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. moja nauczycielka drukuje z tej stronki i jest git

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mogę się oderwać od propozycji! Oglądam strona po stronie, drukuję, oglądam i zachwycam się! DZIĘKUJĘ! Wspaniałe propozycje!!!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź