TRYB JASNY/CIEMNY

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola dwujęzycznego?


Współczesny świat stawia coraz większe wymagania przed dziećmi. Jednym z nich jest umiejętność posługiwania się językiem obcym. Dlatego warto zastanowić się nad zapisaniem dziecka do przedszkola dwujęzycznego, które zapewni mu intensywną naukę języka już od najmłodszych lat.


Czym jest przedszkole dwujęzyczne?

Przedszkole dwujęzyczne to placówka, w której prowadzona jest nauka w dwóch językach – języku polskim i języku obcym, np. angielskim. Dzieci uczą się języka obcego poprzez codzienną interakcję z nauczycielami i rówieśnikami, słuchanie piosenek, opowieści i zabawy. Tego typu placówki to często przedszkola Montessori, zajmujące się edukacją zgodnie z założeniami tej filozofii rozwoju dzieci. Jednym z takich przedszkoli jest Przedszkole BAMBINI z językiem angielskim: https://www.bambini.com.pl/przedszkole-anglojezyczne/

Niemniej rzecz jasna są też inne podmioty oferujące wychowanie dziecka w dwóch językach jednocześnie.

Główne korzyści dla dziecka

Korzyści z zapisania dziecka do przedszkola dwujęzycznego są liczne. Przede wszystkim nauka języka obcego już od najmłodszych lat pozwala na rozwój biegłej komunikacji i umiejętności porozumiewania się z osobami spoza Polski. Ponadto, nauka języka obcego już od wczesnego wieku wpływa na rozwój funkcji poznawczych, takich jak pamięć, koncentracja, myślenie abstrakcyjne oraz rozwijanie kreatywności.

Przedszkole dwujęzyczne umożliwia także rozwój tolerancji i akceptacji wobec kultury innych narodów. Dziecko uczy się szanować i akceptować odmienność, co jest ważnym aspektem w dobie globalizacji.

Dodatkowo, nauka dwóch języków od najmłodszych lat daje dziecku dużą przewagę w przyszłości. Umiejętność posługiwania się dwoma językami zwiększa szanse na znalezienie dobrej pracy i rozwój kariery, szczególnie w branżach wymagających znajomości języków obcych, takich jak turystyka czy handel.

Dwujęzyczne przedszkole Montessori

Obecnie działają liczne przedszkola dwujęzyczne. Warto dobrze sprawdzić aktualną ofertę, aby wybrać najlepszy podmiot, świadczący usługi na najwyższym poziomie. Niewątpliwie dobrym wyborem może być wspomniane przedszkole Montessori, będące gwarancją wszechstronnego rozwoju malucha.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź