TRYB JASNY/CIEMNY

Szukasz jakościowych zabawek dla dzieci? Wybierz certyfikowane produkty

zabawki z atestem

Dlaczego szukając jakościowych zabawek dla dzieci, warto kupować te, które posiadają odpowiednie certyfikaty? To pytanie zadaje sobie wielu osób, które planują kupno zabawek dla dzieci. Wiele osób bowiem nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne są odpowiednie certyfikaty w przypadku zabawek dla dzieci. Dlatego też postanowiłam wyjść naprzeciw Waszym pytaniom, a co za tym idzie sprawdzić, dlaczego warto kupować certyfikowane zabawki dla dzieci.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podstawowymi certyfikatami, jakie warto sprawdzić przed zakupem zabawki, są certyfikaty bezpieczeństwa. Od nich bowiem zależy, czy zabawka nadaje się do bezpiecznego użytku. W ramach uzyskania certyfikatu potwierdzającego, że zabawka jest bezpieczna, sprawdzana jest ona między innymi pod kątem:

- Czy nie zawiera ona szkodliwych dla zdrowia i życia substancji. Sprawdzenie to obejmuje, czy zabawka nie zawiera różnego rodzaju substancji rakotwórczych. Może się bowiem okazać, że niektóre substancje znajdujące się w zabawce, ujawnią swoje szkodliwe działanie dopiero po upływie dłuższego czasu.

- Czy w zabawce nie znajdują się niebezpieczne, drobne elementy. Stanowią one bowiem potencjalne zagrożenie dla małych dzieci, które mogą je połknąć. W takim przypadku, jeżeli tego typu elementy wchodzą w skład zabawki, powinna ona posiadać odpowiednie oznaczenie wiekowe.

A to tylko niewielka część wymogów bezpieczeństwa, jakie są sprawdzane w trakcie certyfikowania danej zabawki. W tym momencie zapewne zastanawiacie się, jakie oznaczenia potwierdzają, że zabawka posiada odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa? W przypadku produktów dopuszczonych do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej jest to oznaczenie CE, które jest potwierdzeniem, że zabawka spełnia warunki określone w normie EN 71. Pamiętajmy jednak, że jest to podstawowy certyfikat, jaki powinna posiadać zabawka. Renomowane zabawki posiadają ich znacznie więcej, gdyż ich producentom zależy na wysokiej jakości produkowanych przez nich zabawek.

Jakość wykonania

Pamiętajmy, że certyfikaty to nie tylko bezpieczeństwo, ale również i potwierdzenie ich jakości. Bardzo często bowiem okazuje się, że z pozoru tania zabawka, nieposiadająca odpowiednich certyfikatów, jest wykonana między innymi z kiepskiej jakości materiałów. To z kolei oznacza, że szybko może ulec ona zepsuciu. A to z kolei najczęściej wiąże się z koniecznością zakupu nowej zabawki, a co za tym idzie dodatkowymi wydatkami. Bardzo często również zdarza się, że zabawka nieposiadająca odpowiednich certyfikatów posiada wiele różnego rodzaju wad technicznych, przez co w wielu przypadkach zabawa nią jest mocno utrudniona. Między innymi dlatego warto kupować certyfikowane zabawki, tym bardziej że wcale nie muszą one być droższe od tych, które nie posiadają certyfikatów, a często są one wręcz od nich tańsze. Między innymi z tego powodu coraz więcej świadomych osób, przed zakupem zabawki, sprawdza, jakie posiada ona certyfikaty.

Podsumowanie

Szukasz jakościowych zabawek dla dzieci? Wybierz certyfikowane produkty, jak te od Moonstore. Wybór ten może bowiem okazać się swoistym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy wam z jednej strony na zabawce, która jest bezpieczna dla dziecka, z drugiej strony jej jakość wykonania nie pozostawia żadnych zarzutów. Bardzo często bowiem okazuje się, że zabawki nie posiadające odpowiednich certyfikatów, są po prostu kiepskiej jakości. Jeżeli wiec zleży wam na bezpieczeństwie dziecka, oraz na tym aby dobrze się ono bawiło, warto zdecydować się na zakup certyfikowanej zabawki.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź