TRYB JASNY/CIEMNY

Etykiety do roślin

Na początku marca, kiedy przyroda wreszcie budzi się do życia po kilku miesiącach jesieni i zimy, zaczynamy myśleć o uprawie wiosennych ogródków. Takie ogródki cieszą się popularnością nie tylko w domu, od wielu lat mają swoje stałe miejsce w żłobkach, przedszkolach i szkołach.


Oprócz dobrej jakości nasion i cebulek, niezastąpionym gadżetem podczas organizowania wiosennego ogródka na przedszkolnym parapecie są etykiety do roślin. Etykiety przydają się zwłaszcza wśród dzieci, ponieważ kiedy rośliny zaczynają rosnąć i kiełkować, łatwo je ze sobą pomylić i popełnić zgubne w skutkach błędy podczas hodowli :(


Etykiety na rośliny można zrobić z drewnianych szpatułek lub kupić gotowe, ja jednak co roku drukuję sobie napisy na tekturze, a później jeszcze je laminuję. Do etykiet należy przyczepić patyczki lub wykałaczki za pomocą mocnej taśmy i powinny wytrzymać napór małych ciekawskich rączek i oczek ;)


Poprzednią edycję etykiet do hodowli roślin znajdziecie TUTAJ


Ma już kilka lat i zapragnęłam zrobić coś nowego i bardziej kolorowego. Poza tym dostawałam od Was mnóstwo próśb i sugestii jakich jeszcze etykiet potrzebujecie, więc... oto i one!


Poniżej pokazuję przykładowe etykiety. Każda jest innego koloru z białymi groszkami, zawiera podpis oraz ilustrację rośliny. Na teraz przygotowałam 66 etykiet z najbardziej powtarzającymi się sugestiami. Znajdziecie wśród nich etykiety na kwiaty, etykiety na zioła, etykiety na warzywa w tym etykiety na nowalijki, etykiety na zboża, etykiety na owoce. Jeśli coś jeszcze przyjdzie Wam do głowy, czekam na propozycje!Zapraszam Was również do sięgnięcia po inne darmowe materiały z kategorii WIOSNA.


Jeżeli korzystasz ze stworzonych przeze mnie materiałów, będę wdzięczna za udostępnienie posta oraz lajki i komentarze. To daje mi największą motywację do dalszej pracy! :)

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź