TRYB JASNY/CIEMNY

Etykiety do roślin do druku

etykiety do roślin do druku
Na początku marca, kiedy przyroda wreszcie budzi się do życia po kilku miesiącach jesieni i zimy, zaczynamy myśleć o uprawie wiosennych ogródków. Takie ogródki cieszą się popularnością nie tylko w domu, od wielu lat mają swoje stałe miejsce w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Przedszkolny ogródek w sali to jeden z bardzo lubianych przez dzieci kącików. W tym poście znajdziecie etykiety ogrodnicze do wydrukowania.


Ogródek na parapecie w przedszkolu


Oprócz dobrej jakości nasion i cebulek, co jeszcze będzie potrzebne do założenia ogródka w sali?

  • ziemia, najlepiej w małych workach, te duże często po zimie są jeszcze zmrożone i trudno pracować z taką ziemią z maluchami;
  • doniczki długie lub malutkie;
  • podstawki pod doniczki;
  • konewki;
  • łopatki;
  • słoiki - super sprawdzają się do uprawy fasoli i cebuli - widać w nich jak na dłoni jak postępują kolejne etapy rozwoju roślin.

Etykiety do ogródka w przedszkolu


Niezastąpionym gadżetem podczas organizowania wiosennego ogródka na przedszkolnym parapecie są etykiety do roślin. Etykiety przydają się zwłaszcza wśród dzieci, ponieważ kiedy rośliny zaczynają rosnąć i kiełkować, łatwo je ze sobą pomylić i popełnić zgubne w skutkach błędy podczas hodowli.


Etykiety na rośliny można zrobić z drewnianych szpatułek lub kupić gotowe, ja jednak co roku drukuję sobie napisy na tekturze, a później jeszcze je laminuję. Do etykiet należy przyczepić patyczki lub wykałaczki za pomocą mocnej taśmy i powinny wytrzymać napór małych ciekawskich rączek i oczek ;)


Poprzednią edycję etykiet do hodowli roślin znajdziecie TUTAJ


Ma już kilka lat i zapragnęłam zrobić coś nowego i bardziej kolorowego. Poza tym dostawałam od Was mnóstwo próśb i sugestii jakich jeszcze etykiet potrzebujecie, więc... oto i one!


Poniżej pokazuję przykładowe etykiety. Każda jest innego koloru z białymi groszkami, zawiera podpis oraz ilustrację rośliny. Na teraz przygotowałam 66 etykiet z najbardziej powtarzającymi się sugestiami. Znajdziecie wśród nich etykiety na kwiaty, etykiety na zioła, etykiety na warzywa w tym etykiety na nowalijki, etykiety na zboża, etykiety na owoce. Jeśli coś jeszcze przyjdzie Wam do głowy, czekam na propozycje!


wiosenny ogródek przedszkoleEtykiety do hodowli roślin do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź