TRYB JASNY/CIEMNY

Dlaczego zabawa jest tak ważna dla dzieci?

ręcznie robione zabawki

Dzieciństwo kojarzy się nam w dużej mierze z beztroską zabawą. Zarówno maluchy, jak i większe dzieci czerpią z zabawy ogromną radość i satysfakcję. Każdy z nas pamięta to ze swojego dzieciństwa, widzimy też tę prawidłowość u naszych dzieci. Dorośli te czerpią z rozrywki przyjemność, robimy to jednak mniej beztrosko i zdecydowanie poświęcamy zabawie mniej czasu. Potrzeba zabawy u dzieci jest najsilniejsza – dlaczego tak jest? Jakie zabawki dla dzieci wybierać, by zabawa była jednocześnie rozwijająca i stymulująca?


Naukę poprzez luźną i radosną zabawę

Zastanawiasz się, dlaczego układanie klocków, zabawki lalkami, beztroskie malowanie czy jeżdżenie na hulajnodze wywołuje u dzieci aż taką radość? Zabawa to aktywność, poprzez którą dzieci spontanicznie nabywają nowych umiejętności i to na wielu różnych płaszczyznach. Dzieci nie mają jednak w głowie nastawienia, że mają się coś nauczyć. Robią to automatycznie, a możliwość luźnego spędzenia czasu wynika z ich potrzeb. To rodzic wybierając zabawy może stymulować rozwój i naukę, zarówno zachowań społecznych, interakcji z rodzicem czy rówieśnikami, jak i rozwój zdolności motorycznych, wyobraźni i motoryki. Pamiętaj jednak, że nauka jest tu dodatkiem do podstawowej czynności, jaką jest zabawa. Dzieci w jej trakcie często są tak pochłonięte, że nie słyszą nawet, co do nich mówisz, buzują w nich emocje, ekscytacja i zainteresowanie.

Jak wybrać właściwą zabawkę dla dziecka?

Zabawki dla dzieci powinny być różnorodne i przede wszystkim bezpieczne. Ważne jest oczywiście dopasowanie produktu do wieku dziecka. Inne potrzeby i umiejętności mają maluszki, inne 3 latki, zupełnie inne zabawki interesują 6 latka i 8 latka. Ważne jest, by wybierać zabawki odpowiednie dla etapu rozwoju i umiejętności, by maluch właściwie skorzystał z rozrywki i nie był narażony na niebezpieczeństwo. Czym starsze dziecko, tym bardziej wyrabia się mu własny gust, warto zatem podążać wtedy za jego zainteresowaniami i hobby, a nasz podarunek będzie wtedy udany i wywoła wymarzony uśmiech na twarzy. Świetnym pomysłem na kreatywną rozrywkę są unikatowe ręcznie robione zabawki, które zdecydowanie wyróżniają się na tle plastikowych, masowych produktów z marketu. Dzięki bardzo bogatej ofercie na Artyferia.pl znajdziesz zabawki na idealny podarunek dla swojego dziecka lub malucha u Twoich bliskich i będziesz mieć pewność, że wręczasz wysokiej jakości i wartościową zabawkę.

zabawki handmade


Starannie tworzone ręcznie robione zabawki

Produkty handmade cechują się oryginalnym wzornictwem i ogromną starannością wykonania. Zabawki tworzone ręcznie zachwycają niecodziennymi fakturami, są robione z naturalnych, bezpiecznych dla dzieci materiałów i mają łagodną formę. Na Artyferia.pl wybierzesz ręcznie robione zabawki dla dzieci w różnym wieku, książeczki, laleczki, szmatki sensoryczne i układanki, które będą eleganckim, a jednocześnie atrakcyjnym dla malucha prezentem. Stawiając na rękodzieło artystyczne możesz zabawkę spersonalizować, uzupełniając ją o imię dziecka. Wybierając ręcznie robione zabawki mamy także pewność, że przy danej okazji dziecko nie dostanie drugiego takiego samego prezentu.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź