wtorek, 7 kwietnia 2020

Zadzwoń do Zajączka - zabawa matematycznaOd razu wyjaśniam! Do tej wielkanocnej zabawy nie potrzebujecie prawdziwego telefonu, a jedynie taki wydrukowany :) Podczas zabawy w dzwonienie do Zajączka, dzieci poćwiczą znajomość cyfr, liczenie, rozruszają wyobraźnię oraz sprawdzą swoje umiejętności w rozmowie telefonicznej z prawdziwym, niepowtarzalnym Zajączkiem Wielkanocnym. 


Jak się bawić?


Wszystko należy wydrukować, pliki do druku znajdziecie jak zawsze na końcu posta. Telefon można wydrukować w mniejszym formacie i nakleić na grubszą tekturę. 


Kładziemy przed dzieckiem telefon i jeśli jeszcze ich nie zna, nazywamy cyfry, na palcach liczymy jakie liczby się pod nimi kryją.


Przygotowałam 3 rodzaje zabawy:


  • wycinamy numery telefonów, dziecko odczytuje i wybiera dany numer, a następnie dzwoni złożyć Zajączkowi życzenia wielkanocne;
  • wycinamy kolorowe kwadraciki, wrzucamy do nieprzezroczystego woreczka, z którego dziecko losuje kolory i wybiera numer dopasowując do cyfr;
  • wycinamy pola z pisankami, ponownie wrzucamy do woreczka, dziecko losuje i wybiera odpowiednie numery; w przypadku losowania kolorów i pisanek, dziecko może zapisać wylosowane liczby na kartce. 

UWAGA: jeżeli macie taką możliwość, karty z kolorami i pisankami wydrukujcie kilkukrotnie, nie trzeba będzie co chwilę bawić się z dokładaniem ich do woreczka. Jeżeli wydrukujecie je wielokrotnie, możecie również pobawić się w tworzenie rytmów albo zakodowanych numerów telefonów. 


W przedszkolu przy okazji świąt, często bawimy się w składanie życzeń (dla niektórych dzieci wcale nie jest to takie łatwe), ale oczywiście można wymyślić inne tematy do rozmów: podziękowanie za prezenty i ciężką pracę Zajączka, poinformowanie o tym jak dziecko przygotowuje się do świąt, opowiedzenie o swoim dniu itp. Tak naprawdę ogranicza Was jedynie wyobraźnia :) Miło jeśli ktoś dorosły będzie podkładał głos pod Zajączka ;) Pamiętamy o zwrotach grzecznościowych i dobrej zabawie! 

Plik do pobrania tutaj:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś <3 Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

To Cię zainteresuje: