TRYB JASNY/CIEMNY

Czym charakteryzują się dobre pieluszki na noc?

pampersy na noc


Spokojny sen maluszka to gwarancja efektywnej regeneracji po całym dniu harców, przeprowadzenia niezbędnych procesów poznawczych i porządkowania informacji zgromadzonych w ciągu dnia. Twoje dziecko dzięki temu szybciej się uczy, lepiej zapamiętuje i jest mniej rozkapryszone. Aby zapewnić mu idealną, regeneracyjną drzemkę, warto zadbać o odpowiednią temperaturę pomieszczenia, wygodny materacyk, naturalną pościel i… komfortowe pieluszki na noc.


Czym różni się pieluszka na noc od pieluszki na dzień?

W dużym uogólnieniu - pieluszki na noc są bardziej chłonne od pieluszek na dzień. Wynika to z faktu, że śpiące dziecko znajduje się dłużej w jednej pozycji,  przez co materiał musi przyjąć więcej płynu. Naturalnym również jest, że podczas snu maluszek jest rzadziej przewijany – a co za tym idzie – wymaga komfortu i zachowania higieny nawet przez kilka godzin. 

Dobre pieluszki na noc…, czyli?

Mówiąc o dobrych pieluszkach na noc, mamy na myśli zbiór konkretnych cech i właściwości, dzięki którym maluszek odczuwa komfort i bezpieczeństwo przez kilka godzin drzemki. Nie wszystkie pieluszki dostępne na rynku spełniają te wymogi, co spędza sen z powiek (dosłownie!) nie tylko dziecka, ale i rodziców. 

Chłonność materiału 

Idealna pieluszka na noc jest chłonna, miękka, przyjemna w dotyku. Dlatego też dobrze jest wybrać materiały biodegradowalne i naturalne. Pulpa, znajdująca się wewnątrz pieluszki powinna wykazywać się dużą zdolnością do absorpcji. W tym celu najlepiej sprawdzi się nietkany materiał z dodatkiem LDPE i żelu SAP.

  • LDPE – nietoksyczne i biodegradowalne włókno sztuczne, zapobiegające przeciekaniu płynu.
  • SAP – żel z dużą domieszką chłonnego polimeru, który swoją konstrukcją przypomina drobne kryształki, absorbujące intensywne zapachy. Nieszkodliwy, nietoksyczny, bezpieczny dla maluszka.

Elastyczna konstrukcja

Twoje dziecko musi czuć wygodę i komfort przez całą noc. Dlatego też docelowo konstrukcja pieluszki powinna bazować na: elastycznych bokach z nietkanego materiału; gumkach wszywanych w kroczu oraz miękkim, przednim pasie, który okala brzuszek. Pieluszki wykonane z szorstkiego i nieelastycznego materiału lepiej pozostawić na sklepowej półce.

Doskonale dobrany rozmiar

Rozmiar pieluszek dobiera się pod wagę dziecka. Naturalnym więc jest, że im dziecko jest starsze i większe, tym większe powinny być pieluszki. Warto zapoznać się z oznaczeniem i rozmiarami producenta, aby upewnić się, że wybrany model spełnia potrzeby dziecka. 

Ekologiczność i naturalność

Większość pieluszek, dostępnych w supermarketach i podlegających masowej produkcji, posiada w składzie sztuczne i szkodliwe domieszki, które zwiększają ryzyko powstawania stanów zapalnych. Wśród nich pojawia się m.in.:

  • PP – tj. polipropylen - substancja będąca niewrażliwa na wodę, wykazująca się znikomą absorpcją. Stosuje się ją w branży spożywczej i… w pieluszkach właśnie. 
  • poliester – znany materiał o twardych i sztucznych włóknach oraz niewielkiej przepuszczalności. Silnie alergizujący.
  • farby – zwykle na bazie chloru, który może wywoływać stany zapalne i alergie.

Powyższe, szkodliwe substancje warto zastąpić przetestowanymi, biodegradowalnymi materiałami, które wspierają naturalną warstwę ochronną skóry.

Wśród nich jest m.in. dodatek aloe vera – składnik o właściwościach łagodzących i dezynfekujących – oraz wewnętrzna pulpa, stworzona na bazie lnu lub bawełny. Zamiast chloru wybieraj producentów, stosujących metodę TCF, która bazuje dla ozonie lub tlenie.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź