TRYB JASNY/CIEMNY

Co nam dają zwierzęta wiejskie obrazki

co nam dają zwierzęta na wsi obrazkiWiedza co otrzymujemy od zwierząt wiejskich, ma zachęcić przede wszystkim do szacunku do ich trudnego niejednokrotnie życia (a w przypadku wielu hodowli to wręcz za delikatne określenie) oraz do dóbr, które od nich pozyskujemy. Zazwyczaj zwierzęta hoduje się na wsi i to tam właśnie pozyskuje się mięso, jaja, futra, skórę, miód, nabiał. Co otrzymujemy od wiejskich zwierząt? Z odpowiedzią pospieszą obrazki dla dzieci. 

Co zawdzięczamy zwierzętom na wsi?


Krowa, kura, świnia, owca, koza, pszczoła należą do zwierząt powszechnie spotykanych na polskich wsiach. Przez wieki człowiek nauczył się hodować je i wykorzystywać dla własnych potrzeb. Większość z nas nie zastanawia się jak długą drogę przeszedł nasz skórzany portfel czy jajko, które mamy na talerzu. Dzieci również w większości nie zdają sobie z tego sprawy. Zazwyczaj podczas posiłków nie używamy sformułowań takich jak wieprzowina, wołowina, nie mówimy skąd pierze w poduszkach lub puch w puchowej kurtce. Odkrycie prawdy może być bardzo stresujące dla dziecka, w głównej mierze zależy to od jego wrażliwości. Być może po "odkryciu prawdy" co wrażliwsze dzieci odmówią jedzenia mięsa. Co wtedy zrobić? Po pierwsze zachować spokój. Jeśli okaże się, że dziecko nie chce jeść mięsa, pamiętaj, że istnieją również inne źródła białka i żelaza. Zazwyczaj ten etap dziecku przejdzie samoistnie, innym razem nie i należy to uszanować. Złym pomysłem jest wciskanie dziecku dań mięsnych na siłę lub przemycanie kawałków w potrawach. Każde dziecko ma prawo do podjęcia decyzji co chce zjeść.


Co mamy od zwierząt?

co nam dają zwierzęta karty pracyLista produktów pozyskiwanych od zwierząt hodowlanych jest naprawdę imponująca i zainspirowała mnie do stworzenia gazetki tematycznej. Produkty odzwierzęce możecie wyciąć pojedynczo lub zostawić na poziomym A4, tak jak na podglądzie. Osobiście polecam Wam pobawić się trochę z wycinaniem, zalaminować produkty i pobawić się w losowanie. Dziecko losuje ilustracje z koszyka, worka i dopasowuje do odpowiednich zwierząt.


co nam dają zwierzęta wiejskie obrazki

Co nam dają zwierzęta wiejskie obrazki do pobrania TUTAJKomentarze

  1. nie można pobrać , za duży plik

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sprawdziłam i można spokojnie pobrać plik. Nie wyświetla się jedynie podgląd.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź