TRYB JASNY/CIEMNY

Podróż z dzieckiem, czyli jak przygotować się do wakacji z maluchem


Wyjazd z maluchem na wczasy wymaga odpowiednich przygotowań. Zarówno podczas drogi, jak i po dotarciu do wakacyjnego kurortu na urlopowiczów czekać mogą różne nieprzewidziane sytuacje. Jak właściwie się przed nimi zabezpieczyć? Co zabrać ze sobą na wczasy i jak chronić rodzinę, aby nic nie przeszkodziło nam w wypoczynku?

Bezpieczna podróż z małym dzieckiem. Co warto spakować?

Niemowlęta i małe dzieci mogą spokojnie podróżować samochodem z rodzicami, o ile przewożone są w odpowiednim foteliku samochodowym i jednorazowy przejazd nie jest zbyt długi. Każda wyprawa z maluszkiem jest jednak sporym wyzwaniem organizacyjnym, na które należy się odpowiednio przygotować. Jeżeli dziecko nie ukończyło jeszcze pierwszego roku życia, nie warto planować dłuższej trasy przejazdu autem, ponieważ może istotnie zmęczyć malucha. Ważnym aspektem jest robienie regularnych postojów – nie tylko w celu przewinięcia i nakarmienia pociechy, ale również po to, aby umożliwić odpoczynek, gdyż fotelik samochodowy nie zapewnia naturalnego ułożenia ciała.

Bezpieczna podróż autem z dzieckiem to wyprawa, na której wszystko co potrzebne, powinno być pod ręką. Najważniejsze elementy wyposażenia, o których rodzice muszą pamiętać, to między innymi:

  • certyfikowany fotelik samochodowy,
  • jedzenie, woda i przekąski,
  • kosmetyki i akcesoria higieniczne,
  • lekarstwa, termometr i aspirator,
  • pozytywki i zabawki podróżne.

W trosce o zadbanie o najlepszy stan zdrowia dziecka, przed wyjazdem warto udać się na wizytę do pediatry, który sprawdzi, czy dziecku nic nie dolega i doradzi, czy nie ma przeciwwskazań do danego wyjazdu.

Kompleksowe zabezpieczenie rodziny na czas podróży

W trakcie podróży i po dotarciu do miejsca docelowego zdarzyć się może wiele. Aby realnie zabezpieczyć się przed różnymi trudnościami i niespodziewanymi zdarzeniami, warto zdecydować się na ubezpieczenie podróżne. Razem z EKUZ – Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego – polisa zapewni wsparcie przy każdej trudnej sytuacji. Na rynku nie brakuje takich produktów, a różnice widoczne są w zakresie danego ubezpieczenia. Wybrać należy takie ubezpieczenie podróżne, które oferuje najpełniejszą ochronę na czas wyjazdu (np. wariant maksymalny w mtu24.pl). Polisa może zapewniać pomoc przy wystąpieniu kolizji lub wypadku drogowego, transport do wskazanego miejsca lub organizację samochodu zastępczego, pomoc w rezerwacji hotelu, a nawet przelot helikopterem w najpilniejszych sytuacjach. Sprawia to, że dziecko w trakcie podróży będzie otoczone najlepszą opieką, przez co jego bezpieczeństwo będzie na najwyższym poziomie. 

 

 Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA w Sopocie

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź