TRYB JASNY/CIEMNY

Symbole narodowe kolorowanki

symbole narodowe kolorowanki

Symbolami narodowymi Polski są: godło - biały orzeł w złotej koronie na czerwonym tle, biało-czerwone barwy widoczne na fladze oraz hymn Polski - "Mazurek Dąbrowskiego". Najłatwiejszym sposobem przybliżenia ich najmłodszym jest prezentacja. A w wolnej chwili warto również sięgnąć po kolorowankę z symbolami narodowymi


Godło, hymn i flaga to polskie symbole narodowe, do których należy odnosić się z czcią i szacunkiem. Mają pierwszeństwo przed wszystkimi innymi symbolami czy znakami organizacji, wyznań. Wspomniany szacunek kształtujemy już od lat dziecięcych podczas zajęć z wychowania patriotycznego i przygotowań do świąt narodowych. 


Prosta kolorowanka może dostarczyć dziecku wielu testów jego umiejętności oraz stanowić ich udoskonalenie. Podczas kolorowania kontrolujemy poprawny chwyt kredki dziecka, możemy użyć ciekawych artykułów piśmienniczych takich jak złoty długopis do pomalowania dzioba, korony i pazurów orła oraz np. piór prawdziwych lub z papieru. Kolorując na odpowiednie kolory dziecko zapamiętuje symbole narodowe, podczas pracy możemy włączyć lub śpiewać hymn Polski. 


Symbole narodowe karta pracy


Przygotowana przeze mnie kolorowanka na podglądzie świetnie sprawdzi się również jako karta pracy z symbolami narodowymi! W pliku dzieci znajdą obrazki, które należy wyciąć, a mianowicie odnaleźć wśród nich i wyciąć właśnie polskie symbole narodowe, a następnie nakleić je na mapę Polski, którą też mogą pokolorować lub wykleić kolorowym papierem, bibułą zwiniętą w kuleczki.


symbole narodowe karty pracy
W pliku z kolorowanką zamieściłam też każdy z symboli osobno. Osobne symbole zostawiają jeszcze więcej pola do kreatywności, ponieważ posłużą jako ilustracje do gazetki, elementy wymyślonych przez Was prac plastycznych lub dekoracji. 


Symbole narodowe kolorowanki do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź