TRYB JASNY/CIEMNY

Jak wybrać odpowiedni plecak dla dziecka?

jaki plecak dla dziecka

Wybór plecaka szkolnego dla dziecka jest bardzo ważny. To właśnie ten dodatek będzie najbardziej towarzyszył dziecku podczas roku szkolnego. Ważne jest, aby wybrać urządzenie, które najlepiej pasuje do dziecka. Aby to zrobić, należy koniecznie wziąć pod uwagę pewne kryteria. Pomagają uniknąć złej postawy i ograniczają ból pleców. Skup się na kryteriach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze plecaka dziecięcego na zamówienie!

Weź pod uwagę gust dziecka

Wybór odpowiedniego plecaka dla dziecka oznacza znalezienie projektu, który mu się spodoba. Dzieci zazwyczaj wolą bohaterów kreskówek lub bajek. Istnieje wiele różnych rodzajów plecaków dla dzieci.

Saszetka z jednorożcem to idealny dodatek dla dzieci. Dzięki magicznej stronie jednorożca, wzbudza on zainteresowanie maluchów. Modne i praktyczne, plecaki jednorożce na stronie "Królestwo Jednorożca" wykonane są w różnych wzorach i szerokiej gamie kolorów.


plecak z jednorożcem


Jeśli nie masz plecaka z jednorożcem, możesz wybrać plecak z wizerunkiem ulubionego bohatera Twojego chłopca. Te szczegóły pomagają zatrzymać je w ich świecie i rozwijają zmysł wyobraźni.

Wybór odpowiedniego rozmiaru i wagi plecaka

Waga jest istotnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę. Ważne jest, aby plecak był lekki. Oszczędza to dziecku bólu pleców, który może mieć reperkusje w okresie dojrzewania. Zgodnie z obowiązującą normą waga plecaka dziecka nie powinna przekraczać 10% wagi dziecka.

Wielkość plecaka powinna być dobrana do klasy dziecka. Na przykład w klasie przygotowawczej nie powinien nosić wiele w postaci przyborów szkolnych. Bardziej odpowiedni jest plecak o wysokości od 35 do 38 cm.

plecak dla chłopca


Należy również pamiętać, że plecak nie powinien być wyższy niż ramiona dziecka. Nie powinna być też szersza od pleców. Dzięki tym cechom tornister będzie łatwiejszy do zamontowania na plecach dziecka.

Inne kluczowe kryteria

Ważną kwestią jest również materiał, z którego wykonany jest plecak. Idealnie sprawdzają się materiały wodoodporne. Dzięki temu zeszyty i książki dziecka będą bezpieczne w razie niepogody. Odpowiednie są takie materiały jak skóra, płótno i poliester.

rozmiar plecaka dla dziecka


Aby zoptymalizować równowagę plecaka, należy również wziąć pod uwagę komory i ergonomię. Ilość komór pozwala lepiej rozłożyć ciężar plecaka na plecach dziecka. Jeśli chodzi o ergonomię, to plecak powinien być wyposażony w regulowane paski.

Dzięki temu torbę można dopasować do ramion dziecka. Ważną rolę w komforcie odgrywa również wyściełanie pleców plecaka. Jest to element, który pomaga plecakowi dobrze dopasować się do pleców dziecka. Z drugiej strony nie zaleca się wybierania plecaków z paskami na ramiona. Nie optymalizują one rozkładu masy.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź