TRYB JASNY/CIEMNY

Jak przygotować szafę malucha na zimę?

ubrania zimowe dla dzieci

Zimowa szafa malucha powinna zawierać ubrania, obuwie i akcesoria, które dają maksymalny komfort cieplny, ale jednocześnie będą wygodne i przyjazne dla skóry. O czym warto pamiętać podczas jej tworzenia?Jak ubierać dziecko zimą?

W trakcie chłodnych miesięcy zaleca się ubieranie dziecka warstwowo, czyli na cebulkę. Dzięki temu można zapewnić mu najwięcej ciepła, ale jednocześnie łatwo zdejmować kolejne warstwy odzieży, gdy będzie to konieczne, na przykład w przedszkolu, sklepie, po przyjściu do domu.

Pierwszą warstwą powinna być bielizna, na przykład koszulka i legginsy, a u mniejszych dzieci body czy pajacyki. Warstwą drugą są ubrania jak spodnie, sweter, bluza. Ostatnią, wierzchnią warstwę stanowią okrycie wierzchnie oraz akcesoria zimowe.

Wybierając ubrania, obuwie i dodatki dla dziecka na zimę, należy też zwrócić uwagę na to, z jakich tkanin i dzianin powstały. Warto wybierać te naturalne, na przykład jak wełna, bawełna, wiskoza, które mogą zapewnić większy komfort i są bezpieczniejsze dla skóry. Jako warstwę wierzchnią można wybrać ubrania z syntetycznych materiałów.

Czego nie może zabraknąć w zimowej szafie dziecka?

Podczas kompletowania zimowej garderoby dla malucha, należy zadbać o to, aby znalazły się w niej: 

  • Kurtka dziecięca

Okrycie wierzchnie ma kluczowe znaczenie w zimie, by dziecko mogło czuć się komfortowo podczas przebywania na dworze.

Warto wybrać kurtkę z kapturem, która jest nieco dłuższa i dzięki temu zapewni większy komfort. Dodatkowe ciepło da podpinka lub futerko od spodu okrycia.

W przypadku młodszych dzieci zamiast kurtki można również zastosować kombinezon. 

  • Miękkie sweterki

Niezbędne będą również swetry. Warto wybierać te wykonane z naturalnych materiałów lub z niewielką domieszką włókien syntetycznych. 

Najlepiej, aby w szafie dziecka znalazły się sweterki o różnej grubości, wkładane przez głowę oraz zapinane z przodu.

  • Grubsze spodnie

Jakie spodnie najlepiej sprawdzą się na zimę? Warto postawić na grubsze modele, na przykład na jeansy, joggersy czy na spodnie dresowe z miękkim meszkiem od spodu.

Na zabawy na śniegu świetnie sprawdzą się również ocieplane spodnie dziecięce z nieprzemakającego materiału, więc warto mieć je w szafie.

  • Ciepłe buty zimowe

Bardzo ważnym elementem zimowej stylizacji dziecka jest obuwie. Najlepsze buty zimowe dla dziewczynki oraz dla chłopca to sięgające za kostkę kozaki, które zabezpieczą stópki przed chłodem i wilgocią.

Dobre buty zimowe dla dziecka powinny być nieprzemakalne, wiązane lub ściągane u góry, a także powinny mieć też grubszą, gumową i antypoślizgową podeszwę. Atutem będzie ciepła wyściółka, na przykład z futerka, flaneli, polaru.

Warto postawić na wysoką jakość i zdecydować się na polskie buty zimowe dla dzieci. Znana marka z historią to wtedy sprawdzony wybór.

  • Czapka, szalik i rękawiczki

Nie można zapominać o akcesoriach zimowych, czyli o czapce, szaliku oraz o rękawiczkach. Co wybrać?

Warto kupić dodatki z miękkich i ciepłych dzianin z naturalnych włókien. Aby zapewnić dziecku dodatkowe ciepło, najlepiej wybrać czapki zasłaniające uszy. Zamiast szalika można również zdecydować się na komin zakładany na szyję. 

Dla najmłodszych dzieci polecane są rękawiczki jednopalczaste, natomiast dla starszych sprawdzą się już zwykłe rękawiczki zimowe. Do lepienia bałwana lepsze będą z kolei rękawiczki nieprzemakalne, na przykład narciarskie.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź