TRYB JASNY/CIEMNY

Gdzie jechać na narty z dziećmi?

gdzie na narty z dziećmi

Jazda na nartach jest sportem dla każdego — od małego ucznia, po seniora. Przy sprzyjających warunkach pogodowych można spędzić na świeżym powietrzu cały dzień i czuć się przy tym doskonale. Dlatego, zamiast siedzieć na kanapie, warto wybrać się na stok. Podpowiemy Ci, gdzie znajdziesz doskonałą stację narciarską blisko swojego miejsca zamieszkania.

W centrum Polski od wielu już lat funkcjonuje doskonały ośrodek narciarski z wypożyczalnią sprzętu, szkółką narciarską, zapleczem gastronomicznym i noclegowym. To na przykładzie stacji narciarskiej w Bałtowie, przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych cech tego typu miejsc, do których można wyjechać z dziećmi nie tylko na ferie, ale także na weekend.

Ośrodek narciarski z myślą o rodzinie

Miejsce, w którym można spędzić zimowy weekend czy ferie, powinno oferować bardzo różnorodne trasy narciarskie i całą infrastrukturę niezbędną do tego, by wypoczywać bez trosk. Rodziny z dziećmi uwielbiają miejsca, w których jest wszystko, czego potrzebują na nartach.

W przypadku rodzin uprawiających narciarstwo, na uwagę zasługuje ośrodek, w którym funkcjonuje przedszkole narciarskie dla najmłodszych oraz szkółka narciarska dla młodzieży i dorosłych.

Stoki o różnym stopniu nachylenia, oświetlone, przygotowane do jazdy, a do tego baza noclegowa, bary i restauracje. Najlepiej, aby to wszystko było w jednym miejscu, zaledwie 220 km od Warszawy i 100 km od Lublina. Tutaj można przygotować się do sezonu narciarskiego lub zacząć swoją przygodę z nartami.

Z nauki jazdy na nartach, wyciągów i doskonale przygotowanych tras można korzystać przez całą zimę, nawet wtedy, kiedy nie spadło zbyt wiele śniegu.

Miejsce na narty z wypożyczalnią sprzętu

Dopasowaną do swoich umiejętności trasę znajdzie zarówno osoba początkująca, jak również taka, która wielokrotnie jeździła na nartach. Jeśli nie masz własnych nart, także możesz skorzystać z oferty stacji narciarskiej. Ta w Bałtowie należy do sieci WINTERGROUP, zrzeszającej najlepsze wypożyczalnie nart i desek snowboardowych w Polsce.

Co ciekawe, to pierwszy punkt tej sieci, który jest oddalony od gór. W wypożyczalni stacji narciarskiej znajduje się 1620 kompletów nart (także skiturowych) oraz 630 desek snowboardowych, przygotowanych do jazdy.

Nie ma również problemu z wypożyczeniem butów narciarskich, które są dostępne w rozmiarach od 23 do 52. Na miejscu jest aż 11 punktów wydawania sprzętu narciarskiego i znajduje się jeden punkt serwisowy.

Poznaj ofertę wypożyczalni sprzętu narciarskiego w Bałtowie: https://szwajcariabaltowska.pl/stacja-narciarska/cennik-wypozyczalni/

wypożyczalnia nart


Szkoła narciarska dla dzieci i dorosłych

W doskonale przygotowanym ośrodku narciarskim nie może zabraknąć profesjonalnej szkółki. Przecież każdy narciarz musi zacząć swoją przygodę od lekcji pod okiem doświadczonych instruktorów.  Jeśli chcesz rozpocząć naukę, boisz się pierwszych jazd, zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko umiało właściwie zachować się na stoku, lekcje z instruktorem są niezwykle ważne.

Nauka jazdy na nartach dla dorosłych i dzieci będzie przyjemna, dzięki znakomitym warunkom (dośnieżany i oświetlony stok), możliwości wynajęcia sprawnego sprzętu i oczywiście podejściu instruktorów, którzy są profesjonalni, uważni, ale także empatyczni i niezwykle cierpliwi.

Goście doskonale przygotowanej stacji narciarskiej mogą wybrać zajęcia indywidualne lub grupowe, a przebieg kursu będzie dopasowany do potrzeb jego uczestników. Niezależnie więc od tego, czy będzie w nim uczestniczył przedszkolak, nastolatek czy osoba dorosła, nauka z profesjonalnym instruktorem narciarstwa szybko przyniesie zauważalne rezultaty, a początkowe niepowodzenia będą miały szansę zamienić się w nową, sportową pasję.

Co ciekawe, szkółka narciarska może pochwalić się sukcesami. Zdarzało się bowiem, że nawet trzylatki, po kilku lekcjach z tutejszym instruktorem, doskonale radziły sobie na stoku.

Warto również zwrócić uwagę na to, że stoki w Bałtowie są świetnie przygotowane do jazdy osób początkujących. Na miejscu znajduje się stumetrowy wyciąg wyrwirączka, prowadzący do oślej łączki ze stumetrową trasą do nauki.

narty dla dzieci


Rodzinna stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska

Gdzie szukać idealnego ośrodka narciarskiego? W Bałtowie, miejscowości położonej w województwie świętokrzyskim!

Szwajcaria Bałtowska oferuje obecnie pięć tras zjazdowych o łącznej długości 2500 metrów oraz Snowpark. Zaledwie 2 godziny jazdy od Warszawy i 1,5 godziny drogi od Lublina, można pozjeżdżać na nartach, na oświetlonych i dośnieżanych stokach. I to od wczesnych godzin porannych, aż po późny wieczór.

Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i szkółka narciarska. Są też punkty gastronomiczne oraz miejsca noclegowe. Co więcej, tutaj nie tylko można zjeżdżać na nartach, ale także doskonale się bawić, zwłaszcza, że na miejscu funkcjonuje bajeczna Wioska Świętego Mikołaja. Dla dzieci, tych mniejszych i tych starszych, jest to dodatkowa atrakcja, z której można skorzystać po całym dniu szusowania na nartach.

To znakomita alternatywa dla osób kochających góry, ale myślących o tym, aby wypocząć bliżej domu. Polecamy ją także tym, którzy liczą się z wydatkami. Krótka podróż i korzystne ceny to zdecydowanie kolejne atuty wizyty na stoku w Szwajcarii Bałtowskiej.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź