TRYB JASNY/CIEMNY

Łódź atrakcje dla dzieci - nie tylko plac zabaw

łódź atrakcje dla dzieciŁódź atrakcje dla dzieci - nie tylko plac zabaw

Każdy rodzic zgodnie przyzna, że zwyczajne place zabaw to dla dzisiejszych dzieci stanowczo za mało. Mali odkrywcy żądni przygód i wrażeń, potrzebują owocnie spędzonych chwil, które będą wspaniale wykorzystanym czasem dla całej rodziny. Z tego względu na Waszej liście atrakcji nie może zabraknąć miejsc spędzonych na świeżym powietrzu i nie tylko. Łódź to miasto, w którym dominują najlepsze atrakcje dla dzieci - centrum nauki, sala zabaw, Łódź bajkowa - to tylko niewielka część tego, co miasto i województwo łódzkie ma do zaoferowania najmłodszym.

Łódź z uwagi na to, że jest miastem z zachwycającą architekturą i historią, nazywane jest stolicą polskiego filmu. Dzisiaj spacerując po jej urokliwych ulicach, dostrzegamy jak na dłoni wiele nowoczesnych inwestycji, dzięki którym miasto stało się wielkim ośrodkiem kultury i rozrywki. W Łodzi każda rodzina z dziećmi w różnym wieku może miło spędzić czas, pokazując latoroślom wiele faktów i ciekawostek, związanych z tym miejscem. 
 

Łódź - masa atrakcji dla dzieci

Super atrakcja to mało powiedziane! Sprawdźmy w jakie miejsca możemy wybrać się wraz z całą rodziną, w których z pewnością nie będziemy się nudzić!

  1. Ogród w Arkadii - to tutaj wszystkie dzieci jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniosą się do magicznego świata bajek, w którym prym wiedzie "Alicja w krainie czarów". Intensywnie zalesiony ogród Arkadia na bajkowym szlaku to doskonałe miejsce do zwiedzania tajemniczych zakamarków, którym nie oprze się żaden mały odkrywca. W ogrodzie na zwiedzających czeka  Świątynia Diany, Łuk Kamienny, Brama Czasu czy Grota Sybilli. 
  2. Manufaktura łódzka - to miejsce stanowiące symbol Łodzi, naszpikowane jest atrakcjami, do których należy Centralne Muzeum Włókiennictwa, najdłuższa fontanna w Europie, muzea tematyczne, liczne teatry, sklepy, restauracje i kawiarnie - jednym słowem - nie sposób się tu nudzić.
  3. PGE Bełchatowskie Giganty Mocy - tą jedyną w swoim rodzaju atrakcję , o dość intrygującej nazwie stanowi multimedialna wystawa o węglu i energii elektrycznej w Bełchatowie. PGE Giganty Mocy to interaktywne muzeum przedstawiające historię największych zakładów energetycznych, organizujące także warsztaty dla dzieci i młodzieży o tematyce chemicznej, przyrodniczej, astronomicznej i geologicznej.
  4. Ogród Zoologiczny Łódź - świetne miejsce, w którym można zobaczyć wiele fascynujących zwierząt, z uwagi na wielkość samego obiektu, zwiedzanie go zajmie rodzinie cały dzień, w trosce o komfort najmłodszych ZOO oddaje im do dyspozycji specjalne wózki, z których dzieci mogą oglądać wszystkie interesujące zwierzaki.
  5. Groty Nagórzyckie - to kompleks podziemnych korytarzy pozostałych po dawnej kopalni soli. Groty są otwarte dla zwiedzających przez cały rok, a ich całe zwiedzanie trwa 40 minut. Podziemne atrakcje zostały obdarzone specyficznymi nazwami takimi jak m.in. Komnata Boczna, Komnata Złodziejska, Komnata Jeziorna.
  6. Muzeum Animacji - aktywnie promuje sztukę animacji Studia Filmowego SE-MA-FOR. W tym miejscu zwiedzający mogą poznać pracę animatorów i elementy scenografii, przyjrzeć się historii techniki i technologii, wziąć udział w projekcji najpopularniejszych filmów animowanych, takich jak Bajka o Misiu Uszatku.
  7. Zamek w Nieborowie - historyczny dom rodzinny Augusta II Mocnego, zachowany w idealnym stanie, ciągle restaurowany, pełen przepychu i blasku. Z zewnątrz otaczają go dwa wspaniałe ogrody urządzone w stylu angielskim i francuskim, w których powstawały ujęcia do "Akademii Pana Kleksa" oraz "Pana Samochodzika".
  8. Safari w Borysewie - to ciekawe miejsca w sam raz na przyjazd z dzieckiem, w których zwierzęta nie są umieszczone w klatkach, lecz swobodnie spacerują sobie po 22 hektarowym placu. Safari liczy aż 300 osobników dzikich zwierząt, wśród których można spotkać tygrysy, alpaki, bawoły, wielbłądy, krokodyle. Z myślą o najmłodszych zwiedzających stworzono mini zoo, w którym można spotkać kucyki, świnki wietnamskie czy owieczki miniaturowe.
  9. Park Jurajsko-Botaniczny Dinopark - masę atrakcji dla dużych i małych dzieci bez wątpienia gwarantuje Park Dinopark w Kołacinku, w którym można spotkać ogromne rzeźby prehistorycznych jaszczurów i zabawić się w paleontologa. Podążając ścieżką ery mezozoicznej, można wykopać samodzielnie skamielinę lub udać się na plac zabaw ze wspaniałym statkiem pirackim, w którym wraz z dziećmi spędzicie miło czas. Na dzieci w każdym wieku czeka niezwykle interesująca projekcja multimedialna opowiadająca o prehistorycznym życiu dinozaurów.
  10. Palmiarnia w Łodzi - Park Źródliska kilka lat temu został wspaniale wyposażony w nowoczesny obiekt Palmiarnia, w którym można spotkać ponad 100-letnie rośliny, będące różnymi gatunkami palm. Obiekt podzielony na 3 pawilony mieści w sobie roślinność typowo pustynną, rośliny ze strefy równikowej i podrównikowej oraz rośliny twardolistne. Na uwagę zwiedzających zasługują także rośliny zagrożone wyginięciem.

W województwie łódzkim każde dziecko może poddać się fali doskonałej zabawy. Czekające na nich fascynujące miejsca, z pewnością nie pozwolą im się nudzić. Jednym z takich są strefy zabaw, w które obfituje Łódź atrakcje dla dzieci. Już dziś przekonaj się, że jednodniowe wycieczki mogą być naprawdę ekscytujące!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź