TRYB JASNY/CIEMNY

NAJLEPSZE GRY PLANSZOWE DLA DZIECI

gry planszowe dla dzieci

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Nie masz pomysłu na prezent? Nic straconego! Mam dla Ciebie najlepsze gry planszowe! 


Gry planszowe to bez dwóch zdań najlepsza forma spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Dzięki planszówkom dzieci mogą nie tylko spędzić miło i przyjemnie czas w gronie swoich najbliższych, ale również rozwinąć swój umysł, trenując zdolności logiczne swojego mózgu! Gry planszowe rozwijają myślenie dziecka, jego skupienie, cierpliwość, kreatywność, spryt oraz w niektórych przypadkach umiejętności manualne i koordynację ruchową. Bardzo często możemy spotkać się jednak z problemem, jakim jest wybór najlepszych gier planszowych dla naszych pociech. W końcu poza rozwojem dobrze byłoby również przyciągnąć uwagę i zainteresowanie dziecka. Gra planszowa dla dzieci, która nie znudziłaby im się zbyt szybko również byłaby dodatkowym atutem. Na rynku znajdziemy mnóstwo pozycji do wyboru. Pozwólcie jednak, że podamy wam pomocną dłoń i w naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy najlepsze gry planszowe dla dziecka, na które warto zwrócić szczególną uwagę!

NAJLEPSZE GRY PLANSZOWE DLA 3 LATKA

Naszą pierwszą pozycją na dzisiejszej liście najlepszych gier planszowych dla dzieci będą te przeznaczone dla najmłodszych dzieciaków, które według zaleceń wiekowych producentów gier planszowych mogą wziąć udział w zabawie bez żadnych ograniczeń. Czas na najlepsze gry planszowe dla 3 latków, które naszym zdaniem są szczególnie warte uwagi!

GRZYBOBRANIE

gra grzybobranie


Na sam początek mamy dla was bardzo ciekawą grę planszową, której fenomenalne aspekty docenią zarówno dzieci, jak i ich rodzice! Jak sama nazwa wskazuje, celem gry jest zbieranie malutkich kolorowych grzybków do kolorowych koszyczków. Wygrywa ten, kto uzbiera ich jak najwięcej. Nie jest to jednak wcale takie proste, gdyż na planszy czeka na graczy całkiem sporo urozmaicających rozgrywkę rzeczy. Trzeba bowiem uważać na muchomory, wiedźmę oraz napotkane zwierzęta, które mogą nam zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Gra jest bardzo ciekawa i gwarantuje fantastyczną rozgrywkę pełną frajdy dla całej rodziny! Genialnie zaprojektowana i wykonana gra planszowa dla dzieci, w skład której wchodzą m.in. drewniane elementy, koszyczki oraz trójwymiarowa plansza, to obowiązkowa pozycja na tej liście!

GOTOWANIE

gra gotowanie


Kapitalna gra planszowa wydawnictwa „Kapitan Nauki”, wyróżniająca się aż 9 różnymi wariantami rozgrywki. W zestawie znajdują się 4 talerze z potrawami, 4 dwustronne plansze ze składnikami po jednej stronie i listą zakupów po drugiej oraz 36 żetonów z produktami potrzebnymi do przygotowania dań. Instrukcja, którą również znajdziemy w pudełku, bardzo dobrze przedstawia wszystkie warianty gry. Na czym polega gra? Oczywiście na gotowaniu! Jest to znakomita gra planszowa dla dzieci, w którą mogą grać nawet 4 osoby. Poza tym „Gotowanie” świetnie ćwiczy refleks i spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia. To idealna okazja do połączenia nauki z dobrą zabawą!

NAJLEPSZE GRY PLANSZOWE DLA 4 LATKA

Kolejnym przystankiem dzisiejszego wpisu będą najlepsze gry planszowe dla 4 latków, które są w stanie najbardziej przyciągnąć uwagę i zainteresowanie waszych pociech. Przekonajcie się sami!

PINGWINY NA LODZIE

gra pingwiny na lodzie


Bardzo ciekawa i stosunkowo tania gra planszowa dla dzieci. Zadaniem dwóch graczy jest zbijanie specjalnym młoteczkiem bryłek lodu w wylosowanym przez siebie wcześniej kolorze. Należy jednak zrobić to w taki sposób, aby nie strącić figurki pingwina usadowionej na środku z planszy. Wbrew pozorom jest to świetna gra ucząca dzieci skupienia oraz cierpliwości, a także gwarantująca znakomitą zabawę na wiele długich godzin!

LISEK URWISEK

gra o lisku


Kolejną pozycją na naszej liście najlepszych gier planszowych dla dzieci jest gra planszowa pod tytułem „Lisek Urwisek”. Ta naprawdę świetna gra planszowa dla dzieci uczy je pracy zespołowej już od najmłodszych lat. Gra polega na wzajemnym zbieraniu i analizowaniu poszlak w celu poszukiwania tytułowego Liska Urwiska na planszy. Jest to gra, której klimat i trening umiejętności analitycznego myślenia docenią również osoby dorosłe!

NAJLEPSZE GRY PLANSZOWE DLA 5 LATKA

Dzieci kochają wyzwania. Im starsze jest dziecko, tym większych wyzwań zaczynają oczekiwać od kolejnych gier planszowych, jakie oferują im rodzice. Naszym dzisiejszym zadaniem jest pomóc wam i tym samym przedstawić najciekawsze i najlepsze gry planszowe dla 5 latków! Zapraszamy!

DOBBLE

gra dobble


Prawdziwa ikona i klasyka gier planszowych dla dzieci! Rozgrywka polega na jak najszybszym pozbyciu się wszystkich kart z symbolami ze swojej talii. Zadaniem graczy jest odnalezienie symbolu łączącego dwie karty – tę, która znajduje się już na stole wraz z tą znajdującą się w talii każdego uczestnika zabawy. Po poprawnym odnalezieniu symbolu kartę z ręki należy odłożyć na stosik i to na niej szukać kolejnych symboli. Kto pierwszy ten lepszy! Należy jednak być czujnym i uważać, aby się nie pomylić, ponieważ po każdym błędzie zawodnik zabiera cały stos kart wyłożonych już przez innych graczy! Fantastyczna gra dla całej rodziny, rozwijająca refleks oraz spostrzegawczość. Dobble posiada także inne wersje gry, takie jak te tematyczne oraz Dobble Kids, wyróżniające się mniejszą liczbą symboli na kartach!

PORA NA STWORA

gra pora na stwora


Niezwykle kreatywna i naprawdę wciągająca gra planszowa dla dzieci, której nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Gra polega na ułożeniu z trzech elementów wylosowanego przez siebie stworka. Każdy gracz oczywiście chce ułożyć innego, więc gra jest bardzo emocjonująca i gwarantuje mnóstwo śmiechu i radości!

GRY PLANSZOWE DLA STARSZYCH DZIECI

Wszystkie dzieci uwielbiają gry planszowe! Zarówno wśród przedszkolaków, jak i dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz tych od dłuższego czasu już do niej uczęszczających znajduje się mnóstwo miłośników gier planszowych. Wbrew pozorom obecnym dziś w świecie, dzieci wciąż kochają grać w gry planszowe i odsetek tych, które wybierają planszówki nad gry wideo jest całkiem spory. Gry planszowe to nieśmiertelna i niezawodna forma rozrywki dla dzieci, którą po dziś dzień kocha również wielu dorosłych. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dzieci wraz z dorastaniem oczekują od gier planszowych czegoś więcej niż są w stanie zaoferować im gry planszowe dla przedszkolaków, nawet te najlepsze. Na szczęście producenci gier planszowych dla dzieci przygotowały coś także dla tych starszych i wymagających klientów. Jesteście ciekawi jakie gry planszowe są w stanie zadowolić dzieciaki ze szkół podstawowych? Dobrze trafiliście! Nadszedł czas na najlepsze gry planszowe dla starszych dzieci! Przedstawienie czas zacząć.

ZGADNIJ KTO TO

gra zgadnij kto to


„Zgadnij kto to” to gra planszowa, o której wręcz marzy całkiem mnóstwo dzieci na całym świecie. Chyba każdy z nas choć raz marzył o tym, aby móc spróbować w niej swoich sił w starciu z najbliższymi, prawda? Zadaniem graczy jest wybór dowolnej postaci znajdującej się na planszy i wzajemne zadawanie pytań zamkniętych, na które każdy z zawodników może odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie”. Pytania te mają pomóc graczom w zidentyfikowaniu postaci wybranej przez przeciwnika. Gra ta uczy logicznego myślenia i jest po prostu świetną rozrywką dla całej rodziny – nie tylko dla dzieci!

DOMEK

gra domek


Naszą dzisiejszą listę najlepszych gier planszowych dla dzieci zamyka bardzo przyjemna, wciągająca, ładna oraz dosyć prosta i nieskomplikowana gra planszowa, która w swej prostocie potrafi zaskoczyć nawet starsze dzieci lub dorosłych. Gra polega na ułożeniu własnego domki poprzez wybór różnych kart dostępnych w grze. Dzięki nim możemy decydować o rozkładzie i wielkości pomieszczeń. Jest to prosta gra strategiczna, która gwarantuje dzieciom mnóstwo frajdy i dobrej zabawy oraz uczy logicznego, analitycznego i strategicznego myślenia. Według zaleceń producenta gra ta jest odpowiednia dla wszystkich dzieci powyżej 7 roku życia. Wydaje się nam jednak, że absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby i nieco młodsze dzieci mogły dobrze się przy niej bawić.

Szeroki wybór gier dla dzieci dostępny jest w sklepie internetowym odlotowy-robot.pl

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź