TRYB JASNY/CIEMNY

Klocki LEGO® DUPLO - kreatywna zabawa dla najmłodszych!

lego duplo

Duński producent klocków - firma LEGO® ma niezachwianą pozycję na rynku zabawek. Klocki, które przygotowuje ta firma od lat cieszą się ogromną popularnością, a wśród kolejnych pojawiających się propozycji dostępne są zróżnicowane opcje i zestawy, które mają sprawić, że kreatywna zabawa będzie jeszcze ciekawsza. Zauważając ogromne zainteresowanie klockami firma stale się rozwijała i zdecydowała się na to, by odpowiadać na potrzeby różnych klientów. Obok tych bawiących się klockami LEGO® dzieci w wieku szkolnym, zauważono zainteresowanie klockami także wśród młodszych. Dla nich jednak zbyt małe elementy z klasycznych zestawów LEGO® nie było odpowiednie i tak na rynku pojawiły się dedykowane dla najmłodszych zestawy LEGO® DUPLO.


Klocki LEGO® DUPLO - charakterystyka klocków dla najmłodszych 

Zestawy przygotowywane przez firmę LEGO® pod nazwą DUPLO to klocki w większych rozmiarach niż standardowe klocki i dostępne są dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 5 lat. Klocki LEGO® DUPLO znajdują się w sprzedaży od ponad 50 lat i cieszą oko najmłodszych dzieci. Charakteryzują się dwukrotnie większą długością, wysokością i szerokością niż tradycyjne klocki, dlatego dzieciom łatwiej je złapać i nie ma ryzyka połknięcia. Zestawy LEGO® DUPLO otrzymało także swoje charakterystyczne logo. Klocki z tej serii oznaczane są czerwonym królikiem. 

Dlaczego decydować się na zestawy LEGO® DUPLO?

Pewnie każdy rodzic zgodzi się z tym, że dla dzieci zabawa klockami jest bardzo rozwojowa, dlatego mając tego świadomość trzeba zaproponować dzieciom właściwy produkt. I właśnie klocki LEGO® DUPLO to świetna opcja, ze względu na to, że klocki są bezpieczne a jednocześnie są idealnym sposobem na rozwijanie umiejętności motorycznych u najmłodszych. To co nam wydaje się łatwe dla dzieci jest dużym wyczynem. Prosta wieża z serii LEGO® DUPLO da dużo radości, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na rozwój umiejętności motorycznych, poprawi chwytanie. Budowanie z użyciem klocków LEGO® DUPLO to doskonała zabawa, w którą zaangażować się można całą rodziną. Konstrukcje można zmieniać, przebudowywać, ponieważ tak jak w zwykłym zestawie LEGO®, klocki z zestawów są ze sobą kompatybilne. Można więc stwierdzić, że seria LEGO® DUPLO to tak naprawdę niekończąca się zabawa i właściwie jednym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia dziecka. 

Nauka i zabawa z klockami LEGO® DUPLO 

Dostępne w sprzedaży zestawy LEGO® DUPLO to wiele zróżnicowanych propozycji, które mogą nie tylko być gwarancją doskonałej zabawy, ale stać się również dla dziecka sposobem na naukę. Wykorzystując klocki można przy zabawie uczyć dzieci kolorów, zwierząt, sięgając po zestawy LEGO® DUPLO farma bądź LEGO® DUPLO zwierzęta. Ciekawych propozycji nie brakuje, a dostępne w sprzedaży zestawy są stylistyką i tematyką nawiązują do otaczającego nas świata, dlatego tym bardziej mogą się okazać atrakcyjne dla dziecka. Budując z klocków całe miasteczka, różnego rodzaju konstrukcje można zadbać o to, by razem z dzieckiem wcielać się w różne role, opowiadać historie, kształtować jego motorykę. Zabawa i nauka to najlepsze połączenie, które bez wątpienia będzie doceniane przez rodziców. Co ciekawe klocki LEGO® DUPLO to świetna zabawa nie tylko dla dzieci do 5 roku życia, po klocki chętnie sięgają także starsze dzieci, warto to wykorzystać i zagwarantować rodzeństwu świetną zabawę przy zestawach LEGO® DUPLO

Klocki LEGO® DUPLO - zróżnicowane zestawy w sprzedaży 

Firma LEGO® stara się odpowiadać na oczekiwania klientów, dlatego wprowadzane do sprzedaży zestawy klocków DUPLO, są zróżnicowane. Można spotkać wspominaną już farmę, stworzyć plac zabaw, wesołe miasteczko czy dom, ale też sięgnąć po zestawy LEGO® DUPLO pociągi, które występują w wersji z pociągiem pasażerskim i pociągiem towarowym. Poza tym zestaw pociąg to samodzielnie jeżdżąca lokomotywa z efektami dźwiękowymi i świetlnymi oraz dodatkowe zestawy z torami. Dzięki temu, można rozbudowywać stale trasy jakie będzie pokonywać kolejka. Zabawy nie będzie brakowało, a obok torów będzie można stworzyć miasto z innych zestawów dostępnych w ofercie firmy LEGO®. 

Najwyższa jakość i gwarancja bezpieczeństwa

Przygotowywane zestawy LEGO® DUPLO to najwyższa jakość produktów, o którą zawsze stara się dbać duński producent. Można podkreślić, że klocki LEGO® tak w standardowej formie jak i te określane jako seria DUPLO to właściwie produkty, które określić można jako prawie niezniszczalne. Każdy produkt wprowadzany do sprzedaży przez tą markę podlega rygorystycznym normom. Produkt ma gwarancje bezpieczeństwa, klocki przed wprowadzaniem na rynek są zgniatane upuszczane, podgrzewane, rozciągane, zginane, zarysowywane, skręcane, więc każdy z produktów jest bezpieczny i przez lata będzie służył dziecku. W przypadku zestawów LEGO® DUPLO dodatkowo można mieć pewność, że pozbawione będą drobnych elementów, dlatego spokojnie można je wykorzystywać przy najmłodszych dzieciach, bez obaw, że będą tam elementy, które można połknąć. 

Nie da się zaprzeczyć, że zestawy LEGO® DUPLO to świetny wybór dla najmłodszych dzieci i klocki przy których będzie dużo zabawy, a dziecko będzie mogło pracować również nad swoimi zdolnościami motorycznymi. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź