TRYB JASNY/CIEMNY

Łóżko dla nastolatka. Jakie łóżko do pokoju młodzieżowego wybrać?

łóżko dla nastolatka

Łóżko do młodzieżowego pokoju powinno być funkcjonalne i wygodne, ale nie może zajmować za dużo miejsca. Dobrze, jeśli będzie też modne i wpisze się w wystrój całego pokoju. Podpowiadam, jak wybrać łóżko dla nastolatka.


Odpowiednie łóżko do pokoju młodzieżowego

Pokój dla nastolatka można urządzić na różne sposoby. Jego styl, kolor ścian czy wybór mebli dobrze jest ustalić z dzieckiem. To już prawie dorosły człowiek, który ma swój gust i konkretne potrzeby – ważne, by w swojej prywatnej przestrzeni czuł się w pełni komfortowo.

Jednak podczas wyboru mebli do pokoju młodzieżowego najważniejsza jest ich funkcjonalność, wykonanie, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo. Tym razem skupmy się na łóżku – wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę.

Jak wybrać łóżko dla nastolatka?

Komfort. Dobry czas na zmianę łóżek to ten, kiedy Twoja pociecha wyrasta z łóżka dziecięcego. Przede wszystkim istotne jest dopasowanie łóżka do budowy i wzrostu nastolatka. Dziecko musi czuć się na nim wygodnie, dlatego wymiary to kluczowa kwestia.

Materac. Znaczenie ma także wybór materaca, który zagwarantuje komfort podczas snu. Pamiętaj, że jest on bardzo ważnym elementem – odpowiednio dobrany daje podporę dla kręgosłupa i zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort.

Wymiary. Standardowe modele mają szerokość 90 cm albo 120 cm. Wiele łóżek młodzieżowych znajdziesz w ofercie polskiej firmy Meblik – m.in. łóżka młodzieżowe z pojemnikiem na pościel lub z szufladami. Zapewnią one maksimum przestrzeni. Do wyboru są różne kolory i wzory obicia. Meblik daje aż 7-letnią gwarancję obejmującą wady dotyczące wykonania oraz materiałów.

Jeżeli nastolatek ceni komfort, a jego pokój jest duży, warto zdecydować się na łóżko o wymiarach 200x140 cm. Im szersze, tym większa wygoda. Zapewni relaks i dobry sen, a także pozwoli przenocować przyjaciół. Jego zaletą jest też pojemnik do przechowywania pościeli, dodatkowej piżamy lub innych przedmiotów.

Stylistyka. Meble i dodatki w pokoju nastolatka muszą zapewnić funkcjonalność oraz komfort, ale powinny też wpisywać się w jego gust wizualny. Możesz wybrać klasyczne łóżko albo designerskie. Wśród dziewcząt modne są m.in. łóżka białe lub w pastelowych kolorach. Chłopcy często wybierają stonowaną stylistykę – jak m.in. szarości. Kolory można przemycić w zagłówku oraz w dodatkach – jak koc, poduszki czy narzuta.

Ważne, by łóżka młodzieżowe sprawdziły się przez kilka lat. Zakup mebli to zwykle inwestycja długoterminowa, kolejne łóżko najczęściej jest kupowane dopiero za kilka lat. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź