TRYB JASNY/CIEMNY

Legitymacja Małego Patrioty

legitymacja małego patrioty


Kim jest mały patriota? Moim zdaniem to dziecko, które uczy się miłości i szacunku do swojego kraju. Patriotyzm i idea kraju są dla dzieci niezwykle trudnymi, abstrakcyjnymi pojęciami, które w jego świadomości kształtują się przez wiele lat. Cyklicznie w przedszkolu czy w szkole pojawiają się zajęcia o Polsce, znanych Polakach, symbolach narodowych. Dzieci uczą się wierszy i piosenek patriotycznych, recytują "- Kto ty jesteś? - Polak mały. (...)" Dzień Małego Patrioty to wszystkie święta ku czci ojczyzny - Święto Niepodległości, Dzień Flagi, Święto Konstytucji. Na takie okazje podarujmy dzieciom Legitymację Małego Patrioty.

Legitymacja Małego Patrioty do druku


Małe Polki i mali Polacy ucieszy pierwsza "poważna" legitymacja. Ale, ale! Aby ją otrzymać Mały patriota powinien znać m.in.:

- symbole narodowe Polski;
- stolicę Polski;
- aktualnego prezydenta kraju;
- nazwę miejscowości, w której mieszka;
- wymienić duże, najbardziej znane miasta Polski;
- nazwać i wskazać na mapie Morze Bałtyckie, Wisłę i polskie góry;

Oczywiście poziom wiedzy dostosowujemy do wieku i możliwości dziecka. Wspaniale jest co roku uczyć dzieci kolejnych elementów polskiej układanki!


Legitymacja Małego Patrioty została przygotowana w dwóch wersjach - w jednej jest miejsce na zdjęcie lub rysunek przedstawiający obdarowywanego. 

Dyplom Małego Patrioty


dyplom małego patriotyW tym samym stylu graficznym mam dla Was również Dyplomy Małego Patrioty, również z miejscem na zdjęcie/rysunek lub bez. Wybór należy do Was.


Pliki możecie wydrukować w oryginalnym formacie lub zrobić z nich prawdziwe legitymacje i wydrukować np. 2-4 ilustracje na stronie A4. Do tego laminowanie i dzieci będą mogły pochwalić się super patriotyczną pamiątką a także zapozować z nią do zdjęcia.


W zestawie znajdziecie też Legitymację i Dyplom Małej Patriotki!


Legitymacja Małego Patrioty do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź