TRYB JASNY/CIEMNY

Czy warto sprzedawać książki skupom?

skup książek

Wiele osób ma w domach zgromadzone ogromne księgozbiory, jednak na półkach nie ma już miejsca na nowe tomy. W takiej sytuacji konieczne jest pozbycie się książek. Zamiast sprzedawać je na własną rękę, co zajmuje sporo czasu i jest pracochłonne, można zdecydować się na sprzedaż książek skupom.


Dlaczego warto sprzedać książki skupom?

Osoby, które mają w swoich mieszkaniach zbyt dużą ilość książek, zwykle zastanawiają się nad tym, co z nimi zrobić. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku tych, którzy odziedziczyli potężne księgozbiory, na przykład po rodzicach lub dziadkach, a chcą sprzedać nieruchomość. W takim przypadku zwykle najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie profesjonalnego skupu książek. Z pomocą takiej firmy można w bezpieczny i szybki sposób sprzedać sporą część księgozbioru. Do największych zalet skupu książek, można zakwalifikować:

  • sprzedaż literatury nie zajmuje dużo czasu, a na pewno znacznie mniej niż samodzielne szukanie klientów przez internet;
  • bardzo bezpieczny sposób, ponieważ można mieć pewność, że firma wypłaci pieniądze;
  • możliwość odzyskania pewnej części gotówki, która została włożona wcześniej w zakup książek;
  • zwykle wystarczy tylko poczekać na kuriera, który bezpłatnie odbiera książki, a następnie po kilku dniach można już otrzymać wynagrodzenie; a więc nie trzeba samodzielnie nosić książek i ich wozić;
  • można działać w sposób ekologiczny, w stylu zero waste (sprzedane książki znajdują nowych właścicieli). 

Sprzedaż swojego księgozbioru za pośrednictwem skupu jest więc świetną okazją do pozbycia się części pozycji z biblioteczki. Można zrobić miejsce na nowe lub po prostu zadbać o większy porządek w mieszkaniu. 

Gdzie sprzedać swoje książki?

Świetnym rozwiązaniem jest SkupSzop, nowoczesne miejsce do sprzedaży swoich książek. Możesz się z nami skontaktować przez internet i od razu wycenić swój księgozbiór. Jesteśmy zainteresowani literaturą polską i zagraniczną, głównie wydaną po 2005 roku, skupujemy książki w Gdańsku i innych miastach. 

Sprawdź naszą stronę internetową, na której możesz wpisać numery ISBN książek i od razu je wycenić. Na tej podstawie podejmiesz decyzje ile książek chcesz sprzedać. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź