TRYB JASNY/CIEMNY

Gdzie z niemowlakiem na basen? Jak wygląda nauka pływania niemowlaka?

basen dla niemowląt kraków


Pływanie jest jedną z tych umiejętności, którą warto zdobyć jak najwcześniej. Dzieci oswojone z wodą, które wiedzą jak zachować się w takim środowisku, będą mogły korzystać z wielu wodnych atrakcji już od najmłodszych lat. Dodatkowo umiejętność pływania, która jest szlifowana przez lata, to również kwestia bezpieczeństwa. Znajomość technik oraz tego, jak się powinno zachować w wodzie, jest czymś bezcennym, w co warto wyposażyć swoją pociechę. Ile musi mieć niemowlak, aby uczestniczyć w zajęciach pływania? Gdzie w Krakowie znajdziemy basen dla niemowląt?

Z niemowlakiem na basen – od kiedy rozpocząć naukę

Naukę pływania dzieci można rozpocząć bardzo wcześnie – już w niemowlęctwie. I warto to zrobić, ponieważ im mniejsze jest dziecko, tym z reguły przyjemniejszy i bardziej bezstresowy jest cały proces. Ogólnie zaleca się, aby najwcześniej naukę pływania niemowlaka zacząć po trzecim miesiącu życia. Ważne jest tutaj po prostu to, aby dziecko potrafiło już samodzielnie utrzymać swoją główkę.

Co ważne, specjaliści zachęcają, aby odwiedzić basen dla niemowląt jak najszybciej, czyli jeszcze przed osiągnięciem przez dziecko szóstego miesiąca życia. Jest to bowiem okres, w którym niemowlak potrafi jeszcze odruchowo wstrzymać oddech pod wodą i ma naturalny odruch pływania. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, dlatego zajęcia z pływania dla niemowląt są realizowane pod czujnym okiem instruktorów i opiekuna.

niemowlę na basenie


Basen dla niemowląt w Krakowie

Nie wszystkie baseny oferują zajęcia z pływania dla niemowlaka. Znalezienie odpowiedniego miejsca wymaga nieco researchu. Jest jednak basen dla niemowląt w Krakowie, który nie tylko prowadzi takie zajęcia, ale oferuje niezwykle komfortowe warunki dla niemowlaków oraz ich opiekunów. Jest to krakowski Park Wodny, który słynie z niezwykle rozbudowanej oferty atrakcji wodnych i nie tylko. Na co mogą liczyć rodzice wybierający się na naukę pływania z niemowlakiem właśnie do tego aquaparku?

Basen dla niemowląt w Krakowie Park Wodny – najważniejsze informacje:

  • nauka pływania dla dzieci od 3 miesiąca życia
  • możliwość obecności 2 opiekunów
  • zajęcia w wodzie trwają 30 minut (z atrakcji aquaparku można korzystać przez 1,5 godziny)
  • woda w basenie na zajęcia z niemowlakami podgrzewana jest do 37 stopni C
  • system filtracji ozonowej sprawia, że woda jest w pełni bezpieczna i nie podrażnia śluzówek
  • do nauki pływania wykorzystywane są zabawki i akcesoria

Jak przygotować się do wizyty na basenie z niemowlakiem?

Niemowlak na basenie – jak się przygotować

Wybierając się z niemowlakiem na basen, należy zabrać ze sobą to, co zwykle zabieramy w czasie wyjścia z dzieckiem. Oprócz tego trzeba jednak zaopatrzyć się w kilka dodatkowych akcesoriów i produktów. Będą to przede wszystkim pampersy do pływania, które pozwolą uniknąć przykrych niespodzianek. Ponadto trzeba zabrać ręcznik – najlepiej taki z kapturkiem oraz balsam do smarowania po kąpieli. Oczywiście oprócz tego trzeba mieć ze sobą wszystkie rzeczy niezbędne do przewinięcia dziecka.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź