TRYB JASNY/CIEMNY

Kotyliony do druku

kotyliony na 11 listopadaCo to jest kotylion i kiedy się go nosi?
Kotyliony to ozdobne elementy w barwach narodowych, mogą być zrobione ze wstążki, papieru lub bibuły. (A czy wiecie, że tak naprawdę, nazwa "kotylion" jest błędna? Poprawna nazwa to "kokarda narodowa". Wybaczcie z góry, ale mało kto o tym wie i większość ludzi obstaje przy błędnej nazwie, czyli "kotylion". Aby ten post był bardziej widoczny do znalezienia, jestem zmuszona kierować się nazwą "kotylion".) Przypinamy je do ubrania w czasie świąt narodowych. Bardzo ważne jest gdzie przypinamy kotylion - prawidłowe miejsce to po lewej stronie klatki piersiowej, a ściślej mówiąc nad sercem, co symbolizuje miłość do ojczyzny. Kotyliony przyczepiamy do ubrania za pomocą taśmy dwustronnej lub szpilek, agrafki. Kotyliony kupimy na dedykowanych stronach lub znajdziemy na allegro. Można również zrobić je samodzielnie w domu lub na zajęciach z dziećmi albo wydrukować. W dzisiejszym poście znajdziecie kotyliony do druku oraz zbiór sposobów na zrobienie kotylionu. 

Jak zrobić kotylion?

Jeżeli zależy Wam na spektakularnym efekcie i macie trochę wolnego czasu, poniżej znajdziecie filmowe instrukcje jak zrobić kotylion z papieru, papieru kolorowego oraz bibuły i wstążki! 

Prosty kotylion z papieruKotylion narodowy z papieruKotylion z bibuły - jak zrobić kotylion z bibuły?Kotylion ze wstążki Kotyliony narodowe dla dzieci


Jak widzieliście w filmikach z kanału Prace plastyczne robienie kotylionów wcale nie jest tak trudne jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Co jednak gdy nie mamy czasu, zdolności plastycznych, materiałów a potrzebujemy kotylion na 11 listopada? Kotyliony na 3 maja? Żaden problem! Wtedy z pomocą przychodzą moje wzory kotylionów do druku!

kotyliony narodowe dla dzieciKotyliony narodowe do druku


Kotyliony narodowe do druku sprawdzą się zawsze, kiedy są potrzebne. Nie wymagają dużego nakładu pracy, a w dalszym ciągu stanowią patriotyczny element, który warto zabrać na marsz niepodległości, paradę, apel i akademię. 

W pliku znajdziecie różne szablony kotylionów. Niektóre są gotowe do wydrukowania, inne dzieci mogą złożyć same. 

kotyliony do druku
Kotyliony do pobrania TUTAJ


Uwaga! Niektóre kotyliony zrobiłam na stronie A4 i po wydrukowaniu są dość spore! Aby nie były za duże, wydrukujcie je na połowie A4. Najlepiej przed drukowaniem sprawdzić podgląd wydruku, wówczas będziecie mogli dostosować kotyliony do pożądanej wielkości.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź