TRYB JASNY/CIEMNY

Zawody wróżba andrzejkowa

wróżby andrzejkowe dla dzieci

Jedną z najbardziej lubianych przez dzieci wróżb andrzejkowych jest ta dotycząca zawodów, czyli odpowiadająca na pytanie kim będziesz w przyszłości. Już tradycyjna wróżba andrzejkowa z zawodami to zabawa dostarczająca wielu niezapomnianych emocji. Doprawmy ją dodatkową szczyptą magii!

Zawody wróżba andrzejkowa do wydrukowaniaPodstawowa wersja wróżby Kim będziesz w przyszłości zakłada losowanie narysowanych symboli różnych zawodów z miski. Dziecko losuje karteczkę i sprawdza kim zostanie, kiedy dorośnie.


Tradycyjną wróżbę z zawodami do losowania znajdziecie pod linkiem ukrytym w tym zdaniu.


Postanowiłam wprowadzić małą modyfikację - miska zostaje, a ilustracje zawodów umieściłam na kwiatkach. Wycinamy kwiatki, zaginamy płatki do środka, wrzucamy do woreczka lub kapeulsza czarownicy. Później dzieci kolejno losują kwiatki i wrzucają je  do miski napełnionej wodą. Aby zabawę jeszcze bardziej uatrakcyjnić, do miski możemy dodać kolorowe cekiny. Pamiętajcie tylko aby po zabawie je wyłowić i wysuszyć lub wrzucić do pojemnika na śmieci z napisem plastik. 


Po dostaniu się do wody, złożone płatki zaczynają się rozkładać, a oczom dzieci ukazuje się obrazek z zawodem, który być może będą wykonywać w przyszłości. 


W pliku znajdziecie 21 różnokolorowych kwiatków z obrazkami zawodów. Jeżeli zabawa ma być prowadzona w większej grupie, wydrukujcie więcej kopii.


Zobaczcie jak to wygląda na filmiku:
Zawody wróżba andrzejkowa do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź