TRYB JASNY/CIEMNY

Zabawy na Dzień Jeża

zabawy na dzień jeża

Jeże to jedne z najbardziej lubianych zwierząt. Ich święto przypada na 10 listopada. Jest to dzień, w którym możecie poruszyć z dziećmi jeżowe tematy i wykorzystać przemiłe zwierzątko do świetnych zabaw! 

Dzień Jeża napis


dzień jeża napisNa Dzień Jeża przygotowałam minimalistyczny uroczy napis, znajdziecie go na koniec wpisu, razem z innymi materiałami na Dzień Jeża do pobrania!

Ciekawostki o jeżach dla dzieci

Zachęcam Was do poszukania ciekawostek o jeżach dla najmłodszych. Przykładowe informacje znajdziecie tutaj i tutaj


Zabawa z poduszką na igły


Przed Wami zabawa praktyczna, która idealnie wpasowuje się w tematykę Dnia Jeża, ponieważ wszystkie dzieci wiedzą, że jeż ma igły. Wykorzystajcie więc prawdziwe igły lub szpilki i poduszkę na igły. Ewentualnie możecie tak jak ja, stworzyć jeża ze skarpetki. Wystarczy stara skarpetka, napełniona watą i zaszyta. Na koniec doklejamy ruchome oczka. Takiego oto jeża poduszeczkę dzieci ozdabiają szpilkami. Jeśli szpilki mają kolorowe końce, tym lepiej! Zabawa zapewnia maksimum skupienia, bo dzieci mają niewiele okazji, aby bezkarnie pobawić się igłami. Dodatkowo rozwija małą motorykę i uczy praktycznej, trochę zapomnianej w czasach fast fashion czynności, tj. wbijania igieł w poduszkę.

dzień jeża zabawyJeż i liście zabawa matematyczna


dzień jeża scenariuszZadanie dziecka jest proste. Pan Jeż chciałby już wreszcie zapaść w sen zimowy. Wszyscy wiemy, że jeże najbardziej lubią spać pod stosami liści. Zadaniem dziecka jest ukryć jeża pod tyloma liśćmi ile pokazuje cyferka. 


Zerknijcie również na inne jeżowe zabawy matematyczne, które do tej pory pojawiły się na Dzieckiem Badź!

Nakarm jeża - dziecko karmi jeża robakami i jednocześnie utrwala, że jedzenie jabłek przez jeże to mit.

dzień jeża w przedszkolu

Kolejna zabawa to Jeż Julek i igły. Tutaj utrwalamy znajomość figur geometrycznych i ponownie używamy ostrych niczym kolce jeża przedmiotów - szpilek. 

dzień jeża zabawy


Jeż zabawa w kole

W Dniu Jeża nie może zabraknąć popularnej dziecięcej zabawy Jeż! Jeśli jeszcze jej nie znacie, zerknijcie do wpisu Jesienne zabawy dywanowe, gdzie znajdziecie dokładny opis.


Jeż praca plastyczna


Kolejną propozycją na Dzień Jeża, ale też pomysłem na łatwą pracę plastyczną dla dzieci jest taka oto kreatywna kolorowanka z jeżem.
Jeża kolorujemy, najciekawiej wygląda, jeśli dzieci pokolorują wszystkie elementy na różne odcienie, ale o gustach się nie dyskutuje, więc niech kolorują jak chcą ;) Jeża można zostawić lub wyciąć i zrobić duży jeżowy plakat lub przykleić na jakieś tło.

jeż praca plastyczna


Dzień Jeża medale


Na zakończenie zajęć i zabaw wręczamy dzieciom pamiątkowe przypinki/medale.


dzień jeża medale


Materiały na Dzień Jeża do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź