TRYB JASNY/CIEMNY

Prezent na mikołajki dla przedszkolaka

prezent na mikołajki dla przedszkolakaMikołajki to zwyczaj obchodzony w Polsce od wielu lat. W ten niezwykły dzień nauczyciele lub Mikołaj wręczają dzieciom drobne upominki i spędzają czas w mikołajkowym stylu. Prezenty mikołajkowe powinny być dość tanie, aby nie nadwyrężać rodzicielskiego budżetu w okresie przedświątecznym. Sprawdźcie co kupić na mikołajki przedszkolakom, aby wszyscy byli zadowoleni!


Play-doh


Popularną ciastolinę możemy kupić w małych kubeczkach lub w większych zestawach. Zabawa ciastoliną nie ma końca, nie brudzi rąk i niesamowicie pobudza kreatywność oraz rozwija sprawność motoryki małej. 

Książka


Na rynku wydawniczym znajdziemy mnóstwo książkowych propozycji w niskich cenach. Z okazji mikołajek warto sięgnąć po książkę o tematyce świątecznej lub po pozycje lubiane przez dzieci, np. Pucia, Franklina lub Kicię-Kocię.

Kolorowanka


Kolorowanka będzie zawsze trafionym pomysłem, szczególnie jeśli w okresie świątecznym znajdą się w niej obrazki z Mikołajem, reniferami i bałwankami. Zamiast tradycyjnej kolorowanki możemy wybrać kolorowankę wodną ze specjalnym flamastrem. 

Wydrapywanka


To ciekawy pomysł na prezent mikołajkowy dla dzieci uczący je cierpliwości, jednocześnie będący atrakcyjną pracą plastyczną.

Skarpetki


Tutaj trzeba najpierw zrobić szybki wywiad wśród rodziców i pozbierać dane dotyczące rozmiaru stóp, które mogą się trochę różnić mimo tego, że dzieci z jednej grupy są zazwyczaj w podobnym wieku. Skarpetki są trochę wyśmiewanym prezentem, ale za to bardzo praktycznym i zabawnym, występują w różnych wzorach, kolorach i z lubianymi przez dzieci bohaterami.

Zabawki do kąpieli


Nawet jeśli dziecko myje się pod prysznicem, ucieszy się z gumowych zwierzątek do kąpieli lub innego śmiesznego kąpielowego gadżetu, np. maszynki do robienia piany.


Gra planszowa


Na szczęście planszówki w ostatnich latach wracają do łask wśród małych i dużych. Wśród nich znajduje się mnóstwo zajmujących propozycji.

Puzzle


Jako nauczycielka preferuję puzzle przygotowywane samodzielnie, mianowicie obrazki pocięte na paski, ponieważ znacznie bardziej stymulują mózg dziecka. Tradycyjnych puzzli jednak nie demonizuję, ponieważ również kształcą całą masę umiejętności. Wśród puzzli z łatwością wybierzecie takie, które zainteresują dziecko. 


Pudełko śniadaniowe


Przyda się nie tylko na świąteczne pierniczki, ale na każdą wycieczkę lub przygotowywanie kanapek w przedszkolu.

Kredki


To artykuł plastyczny uwielbiany przez dzieci i ponadczasowy niezbędnik dzieciństwa. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, możemy zakupić kredki ołówkowe, świecowe, pastelowe i akwarelowe. Niby zwyczajne kredki, a każdego malucha zamienią w prawdziwego artystę.

Klocki


Zabawka bardzo prosta, ale stworzona do kreowania skomplikowanych czasem budowli. Klocki od pokoleń kształtują wyobraźnię przestrzenną i kreatywność, zaczynając od Lego, klocków drewnianych i kreatywnych, takich jak magnetyczne, wafelki, gwiazdki, jeżyki, kończąc na clicksach i klockach rzepach, wybór jest ogromny i na pewno ucieszy nawet wymagające dziecko.

Pop it


Polegające na przebijaniu w nieskończoność pęcherzyków powietrza, pop ity są bardzo popularnym dodatkiem dla najmłodszych. Działają na podobę folii bąbelkowej, relaksują, wyciszają i zajmują dłonie małych wiercipięt. 

Śnieżna kula 

Urokliwa pamiątka, sprawdzi się jako mikołajkowy prezent. Wśród motywów zamkniętych w śnieżnej kuli są nie tylko świąteczne symbole, często są to też postacie z bajek, filmów. Kule występują z lampkami LED i pozytywkami, które pomogą podczas zasypiania.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź