TRYB JASNY/CIEMNY

Ubrania na cztery pory roku

ubrania na cztery pory roku

Dopasuj ubrania do pory roku to jedna z pomocy dydaktycznych o które najczęściej mnie prosicie. Temat ubioru w zależności do pory roku lub pogody często przewija się podczas zajęć. Wychodząc na przeciw Waszym prośbom, stworzyłam zestaw ubierankę - obrazki przedstawiające różne ubrania oraz dzieci, które można w te ubranka ubrać. Zainteresowani?


Dopasowywanie ubrań do pory roku

Podczas roku nosimy różne ubrania, aby dopasować je do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Człowiek pozbył się sierści i zgrubiałego naskórka, które chroniłyby nas tak dobrze jak ubrania przed słońcem i mrozem. Latem wybieramy cieńsze ubrania, z przepuszczającej powietrze bawełny, natomiast zimą wełnę i grubszą bawełnę. 

ubrania na pory roku
W pliku znajdziecie plansze z czterema porami roku oraz z postaciami dziewczynki i chłopca w podkoszulku i majtkach. Zadaniem dziecka jest ubrać dzieci odpowiednio.

dopasowywanie ubrań do pogody
Wśród ubranek znajdują się okrycia wierzchnie - kurtki, płaszcze przeciwdeszczowe, kamizelki, spodnie, spódniczki, spodenki, buty - kozaki, sandały, półbuty, swetry, bluzki, bluzy oraz dodatki takie jak szaliki i okulary. 


Ubrania na cztery pory roku do pobrania TUTAJ


Dopasowywanie ubrania do pory roku i pogody


Zamiast drukowania ubieranek możecie wykorzystać prawdziwe ubrania i dodatki. Dadzą dzieciom o wiele więcej frajdy! Dodatkowo świetnie rozwiną zmysł dotyku. Kolejną propozycją jest przygotowanie dla maluchów lalki lub misia do ubierania. Do zabawy sprawdzą się ubranka dla niemowląt, wśród których znajdziecie odpowiedniki właściwie wszystkich "dorosłych" ubrań.

Koniecznie zajrzyjcie także do gry klamerkowej dopasowywanie ubrania do pogody!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź