TRYB JASNY/CIEMNY

Dzień Dyni praca plastyczna

dzień dyni praca plastyczna


Halloween jest w Polsce coraz bardziej popularnym świętem, jednak nie wszyscy chcą je celebrować. Dlatego też w Polsce 31 października wiele osób zamiast Halloween decyduje się pójść na swoisty kompromis i stąd właśnie wzięło się Święto Dyni lub zamiennie Dzień Dyni. Jak spędzić Dzień Dyni i zaproponować dzieciom kreatywną dyniową zabawę plastyczną? 


Zabawa, którą proponuję jest inspirowana podobnymi, w które obfituje Internet. Potrzebujecie do niej wzorów do wydruku oraz szablonu dyni, kostki do gry, kredek i/lub mazaka. 


Szablon dyni wycinamy. Następnie dziecko rzuca kostką i sprawdza ile oczek wypadło. Dynia została podzielona na 6 części, to oznacza, że rzucamy kostką 6 razy. Za każdym razem sprawdzamy jaki wzorek należy narysować i ozdabiamy nim fragment dyni. 


Na koniec kolorujemy dynię na pomarańczowo lub na inne kolory, które się dziecku podobają. 


Dynię można też wydrukować, zalaminować lub włożyć do koszulki i wręczyć dziecku mazak suchościeralny. Powstanie wówczas wieczna zabawa plastyczna :)


Możemy też zabawę odwrócić - dorosły szykuje dynię i prosi dziecko, aby narysowało takie same wzory na swojej. Dodatkowo sprawdza ile oczek sprawiło, że dynia dorosłego wygląda tak, a nie inaczej.


Ten pomysł sprawdzi się nie tylko w domu, śmiało wykorzystajcie go z większą grupą dzieci lub uczniów. Czy uda się stworzyć dwie takie same dynie? Czy każda będzie wyjątkowa? 


Dzień Dyni praca plastyczna do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź