TRYB JASNY/CIEMNY

Cykl życia dyni dla dzieci

cykl życia dyniCykl życia dyni to doskonały pomysł na pracę plastyczną z okazji Dnia Dyni lub Halloween. Jesień to idealny czas na przybliżenie dzieciom walorów smakowych i zdrowotnych dyń oraz ogólne zapoznanie z tym niezwykłym warzywem. Zerknijcie na mój cykl życia dyni do druku!


Zanim przejdziemy do pracy plastycznej z okazji Dnia Dyni, przedstawmy dzieciom warzywo. Niech poznają je polisensorycznie - zmysłami wzroku, dotyku, smaku i węchu. Następnie możemy zapoznać je z ilustracjami prezentującymi cykl życia dyni.


Plansze cykl rozwojowy dyni przedstawiają etapy rozwoju dyni w poszczególnych etapach. Każda z nich jest podpisana właściwą nazwą: nasiono, kiełek, siewka, pędy, kwiaty, owoc, dojrzały owoc... Zaraz, zaraz dynia to owoc czy warzywo? Zaliczamy ją do warzyw, ale tak naprawdę z biologicznego punktu widzenia jest oczywiście owocem, a ściślej mówiąc... jagodą. 

cykl życia dyni
Cykl życia dyni obrazki do druku


Poniżej link do cyklu życia dyni do wydrukowania. Plansze będą przydatne do zaprezentowania ich w formie zajęciowej, do ozdobienia nimi gazetki oraz jako historyjka obrazkowa do opowiadania przez dzieci.

cykl życia dyni do druku
Trudno jest zaprezentować najmłodszym cykl życia dyni "na żywo", ponieważ każde stadium rozwoju trochę trwa. Jednak zawsze dobrym pomysłem będzie przyniesienie na zajęcia pestek i prawdziwej dyni :)

cykl rozwojowy dyni

Cykl życia dyni do pobrania TUTAJ


Cykl życia dyni praca plastyczna na Dzień DyniPrzedstawiam Wam Dynię Marynię! Ta uśmiechnięta dynia już za moment stanie się edukacyjną pracą plastyczną w rękach Waszych dzieci. Wycinamy dynię, przecinamy ją wzdłuż linii. Następnie kolorujemy rysunki przedstawiające etapy rozwoju dyni. Co dalej? Składamy je na harmonijkę wzdłuż podziałki, przyklejamy na połówkach dyni. Z tej dolnej części odcinamy rogi, inaczej będą wystawać. Następnie dynię rozkładamy i mamy kreatywną niespodziankę!

cykl życia dyni dla dzieci


Cykl życia dyni praca plastyczna do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź