TRYB JASNY/CIEMNY

Czapki i kominy dla chłopca – co wybrać na jesień i zimę?

czapka na jesień dla chłopca

Z tego, że czapka jest niezbędnym elementem ubioru, szczególnie w chłodniejsze dni, zdaje sobie sprawę większość osób. Doskonale wiedzą o tym rodzice, dzieci natomiast podchodzą do tej kwestii różnie. Jak zachęcić maluchy i starsze dzieci do ich zakładania i jakie modele wybrać?

Komin czy szalik? Co wybrać?

Przez głowę ucieka większość ciepła, dlatego zakładanie czapki w chłodne miesiące jest konieczne, szczególnie w przypadku młodszych użytkowników. Noszenie czapki jest także bardzo ważne latem, ale nakrycie głowy stanowi wtedy ochronę przed słońcem, zimą i jesienią natomiast ma zapewniać komfort cieplny. Znajdź na ten sezon jesienno-zimowy optymalne rozwiązanie i zachęć dziecko do zakładania czapki i komina, by zapewnić mu ciepło i wygodę.

Wybór w tym zakresie powinniśmy zostawić dziecku. Samo powinno zdecydować, który fason pasuje mu bardziej. Choć w przypadku mniejszych chłopców lepiej sprawdzają się kominy. Komin trudniej jest zgubić, co maluchom często się zdarza w przypadku szalików, łatwiej też założyć, bo nie trzeba przekładać wokół szyi. Komin także łatwiej ułożyć. Ma to jednak znaczenie u młodszych, chłopcy, którzy uczęszczają już do szkoły, z pewnością poradzą sobie z takimi trudnościami.

Czapka i komin – zgrany duet

W ofertach sklepów dla dzieci można znaleźć bardzo ładne komplety składające się z nakrycia głowy i okrycia na szyję. W MyBasic można zdobyć czapki i kominy dla chłopca o różnych grubościach, które będą odpowiednie na jesień i zimę. Wybierając komplet, nie trzeba martwić się o to, jak elementy będą się prezentować razem. To bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla rodziców, które gwarantuje dzieciom modny wygląd. Warto zapoznać się z propozycjami, jeśli szukasz praktycznych dodatków na chłodne miesiące.

Chłopięca czapka jesienna – stylowa i modna

Jesień to bardzo kolorowy czas. Warto więc wybrać równie kolorowe nakrycie głowy. Dużym zainteresowaniem cieszą się bawełniane czapki i kominy dwukolorowe. Dwie kontrastowe warstwy materiału nadają czapkom i kominom świetny wygląd, do tego dodatki zyskują bardzo funkcjonalnego charakteru. Można je nosić zamiennie na różnych stronach, dzięki temu łatwiej też będzie można dopasować je do pozostałych ubrań czy kurtki. Jeden model, a dwa zastosowania, takie rozwiązania lubią nie tylko dzieci, które cenią częstą odmianę i szybko się nudzą, ale także rodzice.

Wełniane czapki na zimę

Gdy nadchodzą mrozy, dzieci potrzebują szczególnej ochrony głowy i szyi. Warto sięgnąć wtedy po sprawdzone i znane rozwiązania, ale w nowym wydaniu. Czapki zimowe z wełny kojarzą się nam bowiem z gryzącymi i nieprzyjemnymi nakryciami głowy, których jako dzieci nie znosiliśmy. Dziś jednak nie musimy fundować dzieciom podobnych doświadczeń. Mamy bowiem komfortowe czapki wełniane merino, które grzeją równie dobrze, ale są bardzo przyjemne w noszeniu. Miłe i delikatne czapki wełniane podbiły serca dzieci i nie marudzą one wcale, gdy muszą je zakładać. W MyBasic można znaleźć takie modele w dwóch wersjach – o grubszym i drobniejszym splocie oraz kominy lub szaliki z tej samej wełny.

Jak wybierać dodatki dla chłopców, by chcieli je zakładać?

Przede wszystkim trzeba wybierać wygodne modele. Wspomniane czapki merino będą idealne, natomiast ich tradycyjne wersje są po prostu niekomfortowe i nic dziwnego, że dzieci nie chcą ich nosić. Warto zadbać, by czapka miała odpowiedni rozmiar, który zagwarantuje, że nie będzie zsuwała się na oczy, ale też nie będzie uciskała. Miękki, przyjemny materiał, łatwe zakładanie, modny wygląd, który zapewnią oryginalne kolory – to sprawi, że każdy chłopiec będzie z chęcią zakładać swoją czapkę i komin czy szalik.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź