TRYB JASNY/CIEMNY

O czym pamiętać przy wyborze okularów dla dziecka?


Dzieci coraz częściej borykają się z wadami wzroku. Wiąże się to z postępującą cyfryzacją i nadmiernym wpatrywaniem się w ekrany emitujące niebieskie światło. Widok malucha w okularach nikogo już nie dziwi. To akcesorium pomaga skorygować powstałe wady i zapobiega ich pogłębianiu. Najmłodsi nie zawsze chcą zakładać szkła, a ich niechęć może mieć różne przyczyny. Zobacz, jak dobrać idealne okulary dla dziecka.

Zwróć uwagę na oprawki

Nikt nie lubi oprawek, które są źle dopasowane - nasi podopieczni nie są w tej kwestii wyjątkiem. Wybierając odpowiedni model, zwróć szczególną uwagę na ich stabilność. Odpowiednie ramki powinny dobrze przylegać do nosa i nie zsuwać się przy każdym ruchu. Spadające okulary mogą wywoływać frustrację najmłodszych i skutecznie zniechęcić ich do używania szkieł korekcyjnych.

Idealne oprawki to takie, o których Twoje dziecko szybko zapomni. Ramki dla malucha powinny być odpowiednio skonstruowane, aby ich waga była jak najmniejsza. Dzięki temu podopieczny nawet nie będzie czuł, że nosi okulary. Na rynku jest bardzo duży wybór oprawek dedykowanych maluchom. Jeśli szukasz modelu odpowiedniego dla najmłodszych, zapoznaj się z ofertą sklepu Kodano.pl (patrz https://kodano.pl/okulary-dla-dzieci.html)

Materiał, który zniesie wszystko

Maluchy kochają doświadczać świata wszystkimi zmysłami. Pamiętaj zatem, że najmłodsze dzieci niekoniecznie zrozumieją, że okularów nie wolno niszczyć. Z pewnością chętnie chwycą je w małe rączki i przetestują ich wytrzymałość na wiele sposobów. Takie doświadczenia przetrwają tylko oprawki i szkła wykonane z najlepszych materiałów. Powinny one cechować się elastycznością i wysoką odpornością na pęknięcia. Wybieraj materiały, które trudno jest złamać i potłuc.

Starsze pociechy także potrzebują wytrzymałych oprawek, które sprostają ich aktywnemu trybowi życia. Dynamiczne zabawy czasem kończą się upadkiem, a okulary mogą zsunąć się z nosa podczas biegania i skakania. Zderzenie z podłożem często skutkuje pęknięciem kruchych szkieł lub ramek. Zadbaj o komfort dziecka i podaruj mu okulary, które wytrzymają upadki i przypadkowe uderzenia.

Pozwól dziecku dokonać wyboru

Najlepsze okulary to takie, które zostaną zaakceptowane przez malucha. Ładne oprawki stanowią uroczą ozdobę dziecięcej buzi. Podopieczny chętnie założy szkła, które mu się podobają. Obecnie najmłodsi mogą wybierać spośród różnorodnych modeli. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się:

  • oprawki prostokątne dla dzieci,
  • oprawki owalne dla dzieci,
  • oprawki okrągłe dla dzieci,
  • oprawki pilotki dla dzieci.

Każdy model nieco inaczej wygląda na dziecięcej buzi. Twarz malucha stale się zmienia, dlatego najlepiej pozwolić mu wybrać wymarzone oprawki, niezależnie od tego, na którą propozycję się zdecyduje. Odpowiedni kształt szkieł to bardzo ważna sprawa, jednak równie istotny jest wybór koloru. Dla wielu maluchów to właśnie barwa okularów będzie kwestią kluczową. Czarne oprawki są praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem, ale nie każdy maluch je polubi. Pokaż dziecku ramki w różnych kolorach i wspólnie rozstrzygnijcie, które najlepiej się sprawdzą. Chłopcy chętnie wybiorą niebieskie lub zielone oprawki, a dziewczynki prędzej zdecydują się na czerwień albo róż. Bogatą ofertę okularów korekcyjnych dla dzieci znajdziesz na stronie https://kodano.pl/okulary-korekcyjne-dla-dzieci.html.

Pamiętaj o prawidłowej ochronie przed promieniami UV

Szkła korekcyjne umożliwiają maluchom wyraźne widzenie i pełnią funkcję profilaktyczną, ponieważ spowalniają pogłębianie się istniejącej już wady. Warto chronić dziecięcy wzrok nawet wtedy, gdy jest idealny. Promienie słoneczne emitują fale UV, które mają niekorzystny wpływ na młode oczy. Dzieci, spędzające dużo czasu na zewnątrz, czasem skarżą się na oślepiające światło oraz zmęczony wzrok. Kilka godzin zabawy na pełnym słońcu może skutkować przesuszeniem i zaczerwieniem oczu.

Oszczędź maluchowi dyskomfortu i załóż na jego nosek odpowiednio dopasowane okulary przeciwsłoneczne. Dobre szkła koniecznie powinny być wyposażone w wysoki filtr UV. Zobacz, jakie przeciwsłoneczne oprawki dla dzieci oferuje sklep Kodano.pl na stronie https://kodano.pl/okulary-przeciwsloneczne-dla-dzieci.html. Pamiętaj, aby przy wyborze ochronnych okularów kierować się tymi samymi zasadami, co przy zakupie oprawek korekcyjnych. Wymarzony model zawsze powinien zapewniać komfort użytkowania i spodobać się maluchowi.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź