TRYB JASNY/CIEMNY

Co na słońce, co na deszcz?

dopasowywanie ubrania do pogody

Dzisiaj mam dla Was przyjemną grę klamerkową wpisującą się w tematykę pogodową i ubraniową!
Ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych jest bardzo ważne, oczywiście, jeśli komuś zależy na zdrowym stylu życia ;) Kiedyś pokutowało przekonanie, że jeśli w kalendarzu pojawiła się już np. jesień, natychmiast musimy zacząć ubierać cieplejsze ubrania, to nic, że za oknem temperatura przekraczała 15 stopni. Obecnie wiemy już, że przegrzanie jest najgorsze dla organizmu i dobór odpowiedniej garderoby zostawiamy ocenie warunków pogodowych za oknem.

Dopasowywanie ubrań do pogody


Karty Co na słońce, co na deszcz zapisujemy, drukujemy i laminujemy. Polecam dołączyć klamerki/spinacze do bielizny, wówczas dodatkowo maluchy ćwiczą chwyt pęsetkowy! 


Zabawa jest bardzo prosta - dziecko losuje kartę i musi wybrać na jaką pogodę NAJBARDZIEJ nadaje się widniejąca na niej część ubrania


Jak sprawić, aby zabawa była dla dzieci jeszcze bardziej atrakcyjna? Zamiast kart, możecie przynieść prawdziwe ubrania, poprosić dzieci o losowanie i ocenę na jaką pogodę by się sprawdziły. Karty wykorzystacie później w formie testu.


Karty do pobrania poniżej, otwieramy w nowym oknie i klikamy Zapisz jako:
Ubrania na każdą porę roku


Pogoda pogodą, ale pory roku również mają wpływ na ubiór, nie oszukujmy się. Przecież jeśli zimą na dworze jest słońce i przejrzyście błękitne niebo, nie znaczy to od razu, że możemy wyjść na zewnątrz w stroju kąpielowym. Być może przyda Wam się także typowa ubieranka - ubierz dziecko w zależności od pory roku

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź