TRYB JASNY/CIEMNY

Jak w trzech krokach wybrać klocki LEGO dla dziecka?


Każdy z nas pragnie podarować bliskim naszemu sercu dzieciom zabawki, które sprawią radość, zainteresują, a dodatkowo będą wnosić różnego rodzaju walory edukacyjne, np. wzrost zdolności manualnych. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością i zainteresowaniem cieszą się klocki znanej na całym świecie marki LEGO, które uważane są za zabawki najwyżej jakości. Jak w trzech krokach wybrać właściwy zestaw? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!


Po pierwsze, określ wiek dziecka, dla którego poszukujesz zestawu klocków LEGO

Wybierając zestaw klocków LEGO dla konkretnego dziecka, przede wszystkim należy określić wiek dziecka. Oprócz doskonałej zabawy niebagatelne znacznie ma także bezpieczeństwo naszych pociech. Jeśli szukamy zestawów dla dzieci najmniejszych, w wieku około 1-2 lat, wówczas warto wybrać zestawy LEGO Duplo. Są to modele dedykowane dla najmłodszych użytkowników. Posiadają duże elementy, są łatwe i intuicyjne w złożeniu. To sprawia, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice czy opiekunowie, będą mogli czerpać maksymalną satysfakcję i radość z zabawy, mając pewność, że bezpieczeństwo dzieci nie jest zagrożone (np. poprzez połknięcie niewielkich rozmiarów elementów). 

Jeśli zaś szukamy modeli bardziej rozbudowanych, które zainteresują nieco starsze dzieci, wówczas nasz wybór powinien paść na zestawy LEGO Friends. To zabawki, w których odnaleźć można wiele ciekawych elementów, z których każdy zbudować będzie mógł ciekawe konstrukcje. 

Jakie zainteresowania wykazuje dziecko?

Drugim krokiem podczas wyboru idealnego zestawu klocków dla dziecka jest określenie jego zainteresowań. Ogromny wybór różnorodnych zestawów sprawia, że będziemy mogli odnaleźć klocki idealne zarówno dla dziewczyn, jak i chłopców. Jeśli chcemy podarować doskonały prezent dla dziecka, który jest miłośnikiem samochodów, koparek, motocykli, idealne będzie LEGO Technic. To zestawy, które z pewnością na wiele długich godzin zainteresują małych odkrywców. Oprócz tego do naszej dyspozycji są zestawy o różnej tematyce, np. mobilny butik, furgonetka z lodami, kosmiczna akademia, park wodny, pizzeria, zwierzęta gospodarcze, wizyta u lekarza oraz wiele innych. 

Określ kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakup zestawu klocków LEGO 

Po trzecie, gdy uda nam się określić już wiek oraz zainteresowania dziecka, ostatnim krokiem do wybrania perfekcyjnego zestawu klocków LEGO jest określenie kwoty, którą chcemy przeznaczyć na zakup podarunku. Rozbieżność jest bardzo obszerna, co sprawia, że odnajdziemy zestaw klocków "na każdą kieszeń".

Najtańsze zestawy znanych na całym świecie klocków dedykowanych dla najmłodszych użytkowników, możemy nabyć już w cenie około 30 zł. Kupić można również niezwykle ciekawe, rozbudowywane, bogate zestawy, których cena wynosić może nawet kilkaset złotych. Pomiędzy rozbieżnymi widełkami odnajdziemy także bogatą, ciekawą ofertę wielu zestawów. Nic więc dziwnego, że klocki LEGO niezwykle chętnie wybierane są przez wiele osób.

Szukasz sprawdzonego pomysłu na prezent, który z całą pewnością przypadnie do gustu dziecka? Postaw na właściwe dobrany zestaw klocków LEGO, a efekt końcowy i ogromny uśmiech na twarzy dziecka przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź