TRYB JASNY/CIEMNY

Jak wybrać biurko szkolne dla dziecka?

jak wybrać biurko dla dzieckaBiurko jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju każdego dziecka w wieku szkolnym. Jak dobrać biurko idealnie dopasowane do potrzeb Twojej pociechy? Sprawdź!

 

Odpowiednio dobrane biurko dziecięce to skuteczna pomoc w odrabianiu lekcji. Wybrany model powinien być nie tylko estetyczny, ale także funkcjonalny. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu biurka dla dziecka.

Biurka szkolne dla dzieci – jak je dopasować do wzrostu dziecka?

Jedną z najważniejszych kwestii, którym trzeba się przyjrzeć podczas zakupu biurka dziecięcego, jest jego wysokość. Powinna być ona idealnie dopasowana do wzrostu i wieku dziecka. Rodzice często zastanawiają się, jak wybrać pierwsze biurko dla swojej pociechy – przedszkolaka lub pierwszoklasisty. Warto wiedzieć, że w przypadku dzieci w wieku 4-7 lat najlepiej sprawdzają się biurka o wysokości około 55 cm. Wysokość biurka powinna zwiększać się wraz z wiekiem dziecka.

Jaka powierzchnia blatu biurka?

Wybierając biurka szkolne dla dzieci, trzeba również zwrócić uwagę na powierzchnię roboczą blatu. Odpowiednio dobrany rozmiar blatu jest kluczowy dla wygodnego korzystania z biurka. Powierzchnia blatu, podobnie jak wysokość biurka, powinna zmieniać się wraz z wiekiem dziecka. Dla małych dzieci wystarczający będzie blat o wymiarach 50x70 cm. Starsze dziecko będzie natomiast potrzebowało biurka z blatem o rozmiarze 80x100 cm.

Biurka dziecięce – jakość wykonania

Duże znaczenie przy wyborze biurka ma także jakość wykonania danego modelu. Warto mieć na uwadze, że atrakcyjna cena biurka nie zawsze idzie w parze z jego jakością. Dlatego najlepiej zdecydować się na zakup modelu wykonanego z wysokogatunkowego materiału, który posłuży Twojemu dziecku przez długi czas. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim biurka dla dzieci wykonane z wysokiej jakości płyty laminowanej.

Biurko z miejscem do przechowywania

Jeśli szukasz funkcjonalnego biurka dla swojej pociechy, warto zdecydować się na zakup modelu wyposażonego w praktyczne szuflady lub szafki. Dziecko będzie mogło przechowywać w nich książki, zeszyty czy przybory szkolne. Biurka z dodatkowym miejscem do przechowywania skutecznie ułatwiają utrzymanie porządku na blacie.

Dopasuj biurko do aranżacji wnętrza

Biurko dziecięce powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale podczas zakupu warto też zwrócić uwagę na walory estetyczne danego modelu. Najlepiej wybrać biurko, które będzie idealnie pasowało do aranżacji dziecięcego pokoju. Piękne i nowoczesne biurko z pewnością skutecznie zachęci Twoją pociechę do nauki.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź