TRYB JASNY/CIEMNY

Jak dobrać odpowiedni zestaw klocków lego dla siebie?

lego

Firma Lego to producent najpopularniejszych klocków na całym świecie. Klocków, którymi może bawić się każdy, niezależnie od wieku. Różnorodne zestawy, z których można stworzyć spektakularne modele zachęcają do zabawy. Jedynym problemem może okazać się zdecydowanie, który zestaw nabyć i złożyć. Jak więc wybrać odpowiedni zestaw dla siebie lub na prezent? Dlaczego warto kolekcjonować zestawy klocków lego? Na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu? I gdzie można znaleźć ciekawe modele dla siebie? 

1. Klocki lego - dlaczego warto je mieć?
2. Lego city, lego star wars, lego batman i harry potter a może inne zestawy?
3. Figurki mieszkańców i nowe zestawy jako forma inwestycji - czy to dobry pomysł?
4. Liczba elementów - jak dobrać odpowiednie dla siebie klocki lego?
5. Gdzie znaleźć produkty lego?

Klocki lego - dlaczego warto je mieć?

Składanie najróżniejszych modeli klocków lego jest wspaniałą zabawą, podczas której beztrosko można spędzić wiele godzin nie myśląc o troskach dnia codziennego. Ogromną zaletą zestawów lego jest to, że spośród nich można wybierać takie, które faktycznie będą się nam podobały. Różnorodność jest tak wielka, że z pewnością nikt nie byłby w stanie nie znaleźć czegoś dla siebie. Niezależnie więc czy interesujesz się Harry'm Potterem, Batmanem a może wolisz lego kevin sam w domu - na pewno znajdziesz coś interesującego do złożenia.

Lego city, lego star wars, lego Batman i Harry Potter a może inne zestawy?

W jakie zestawy warto inwestować? Które z nich nie tylko będą ciebie cieszyć, ale jednocześnie zapewnią ci sporo zabawy w trakcie składania? Które sprawdzą się idealnie jako rozrywka dla całej rodziny? Warto zastanowić się chociażby nad lego star wars, które sprawdzą się nie tylko dla młodszych ale również i dla starszych osób. Jednak naprawdę ciekawe i zaawansowane zestawy są z serii lego creator expert. Złożenie ich wymaga mnóstwa pracy i czasu, ale jest niezwykle satysfakcjonujące, dlatego tak wiele osób właśnie je wybiera. 
Ogromną zaletą klocków lego jest to, że nie są one przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Mnóstwo zestawów jest tak skomplikowanych, że poradzić sobie z nimi mogą wyłącznie osoby dorosłe. Zresztą na każdym opakowaniu jest napisane od jakiego wieku można go zacząć składać. Wiele zestawów jest zresztą przeznaczonych stricte dla osób dorosłych, często dzieje się tak przez ich zaawansowanie i trudność jaką mogłyby sprawić osobie młodszej. 

Figurki mieszkańców i nowe zestawy jako forma inwestycji - czy to dobry pomysł?

Warto wiedzieć, że można kupować nie tylko zestawy, ale również i pojedyncze figurki mieszkańców. Co ciekawe w ostatnich latach coraz głośniej mówi się o kupowaniu klocków Lego nie do zabawy, ale jako formę inwestycji, która po latach może się zwrócić. Czy jednak jest to dobry pomysł? Czy faktycznie klocki Lego będą w stanie zyskać na swojej wartości w miarę upływu miesięcy lub nawet lat? Wszystko wskazuje, że jak najbardziej! Szczególnie zestawy, które wychodzą z obiegu i nie będą już produkowane. Za kilka lat jest możliwe, że wiele osób na raz będzie chciało je mieć a wtedy osoby, które będą miały te zestawy, będą mogły dyktować ceny. 

Liczba elementów - jak dobrać odpowiednie dla siebie klocki lego?

Jak zatem dobrać odpowiednie klocki dla siebie? Zestawy różnią się od siebie liczbą zawartych w nich elementów - im więcej elementów, tym ciężej i dłużej trzeba dany zestaw składać. Na samym początku warto jest zdecydować się na mniejsze zestawy z mniejszą liczbą elementów a wraz z nabieraniem doświadczenia można powoli przerzucać się na zestawy większe. W ten sposób będziesz w stanie poradzić sobie ze składaniem danego zestawu bez frustrowania się przy tym.
Wybierając klocki dla siebie bądź na prezent warto jednak zwracać uwagę nie tylko na ilość elementów. Ważne są także inne kwestie takie, jak to, co dany zestaw ma przedstawiać po złożeniu. Fan Harry'ego Pottera z pewnością ucieszy się z zestawu inspirowanego swoim ulubionym uniwersum z kolei miłośnik kwiatów będzie cieszyć się z zestawów botanicznych. Dla dzieci najlepiej sprawdzą się klocki Lego Duplo, które są większe a co za tym idzie prostsze do złożenia. Są także bezpieczniejsze ponieważ maluch nie będzie w stanie ich połknąć i się nimi udławić.

Gdzie znaleźć produkty lego?

Produkty z logo lego można znaleźć w wielu miejscach, więc osoba która chciałaby nabyć zestaw dla siebie lub na prezent nie powinna mieć z tym problemu. Niezależnie od tego, czy szukasz zestawów dla osób dorosłych, czy też produktów dla dzieci z serii Duplo możesz je wypatrzeć w Internecie. Także, gdyby brakowało ci pojedynczych figurek, możesz je dokupić bez inwestowania w cały zestaw.


Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź