TRYB JASNY/CIEMNY

Zakup plecaka turystycznego trudniejszy, niż Ci się wydaje!
Plecaki, jako forma noszenia potrzebnych rzeczy, to dość szeroki temat. Wybór konkretnego plecaka turystycznego może być ciężki, jeśli rynek oferuje nam różnorodne opcje, a każda z nich jest lepsza od poprzedniej. Rozsądny, świadomy wybór to klucz do swobodnego i wygodnego podróżowania. Sprawdź, na co zwrócić uwagę decydując się na plecak turystyczny!


Chodzenie po górach, zdobywanie nowych szczytów czy przebywanie coraz to nowszych szlaków zyskuje z roku na rok coraz większą rzeszę zwolenników. Aby zabrać ze sobą wszystko, co niezbędne podczas wielogodzinnej czy wielodniowej wędrówki, niezbędne są pojemne plecaki turystyczne, które pomieszczą wiele, a przy okazji będą maksymalnie komfortowe dla kręgosłupa!

Jaka pojemność plecaka turystycznego będzie najlepsza?

Konkretna pojemność plecaka zależeć będzie od tego, jak zaawansowanym turystą jesteś oraz na jak długie wędrówki zwykle się wybierasz. Lekki plecak powinien pomieścić od 15 do 30 litrów. Zwykła wędrówka weekendowa będzie wymagać użycia plecaka o pojemności ok. 30 litrów. 


Jeśli stawiasz na jednodniowe wycieczki i każdego dnia masz możliwość przepakowania zawartości plecaka, lepiej sprawdzi się plecak o mniejszej pojemności, np. 20 czy 25 litrów. Choć nie pomieści on maty czy śpiwora, do jego wnętrza zmieści się całkiem sporo rzeczy. 

Wygodne szelki oraz system wentylacji — niezbędne akcesoria, które warto mieć!

Wędrówki zwykle odbywają się w dość ciepłe, a czasem nawet gorące dni. Bardzo ważne jest, by turysta odczuwał maksymalny komfort cieplny. Mając na plecach plecak, może to być nieco utrudnione. Dlatego tak istotne jest, by dobrać plecak z odpowiednim systemem wentylacji. Doskonałym przykładem produktów, które dbają o wygodę turystów, są plecaki Alpinus


Wentylacje w plecakach zwykle bazują na jednym systemie. Najpopularniejszy z nich to gąbka o specjalnym, wyprofilowanym kształcie. Odsuwa ona plecak od pleców turysty, a to z kolei stwarza przestrzeń, która wymusza odpowiednią cyrkulację powietrza. 


Kolejnym elementem, który dba o wygodę, są szelki. Powinny być wyściełane przyjemnym, delikatnym materiałem, który łagodnie potraktuje ramiona człowieka. Lepszym wyborem są plecaki z szerokimi szelkami, gdyż nie będą wpijać się w skórę czy kości turysty.

Plecak trekkingowy — czym powinien się wyróżniać?

Plecak podróżny wyróżnia się od innych wyrobów tym, że posiada kilka ciekawych rozwiązań, które okazują się niezwykle przydatne podczas wędrówek. Mowa tutaj o zewnętrznych taśmach do troczenia, odpowiednio zaprojektowanym systemie nośnym, wewnętrznych organizerach czy przemyślanym układzie kieszeni. 


Dlaczego te szczegóły mają znaczenie? Ponieważ system nośny w przypadku większych plecaków będzie bardziej rozbudowany, niż w przypadku tych mniejszych. Większe plecaki wyposażone są dodatkowo w pas piersiowy, który wspomaga utrzymanie ciężaru. Z kolei pas biodrowy służy do stabilizowania, a nie do przenoszenia ciężaru, o czym warto pamiętać, wybierając idealny plecak turystyczny dla siebie!


Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź