TRYB JASNY/CIEMNY

Czym kierować się podczas wyboru sanek dla dziecka?

sanki dla dziecka

Zima to czas, gdy widniejący za oknem krajobraz, pokryty warstwą białego puchu wręcz zaprasza do zabawy na świeżym powietrzu. Oczywiście jedną z najpopularniejszych, zimowych aktywności dla najmłodszych jest jazda na sankach. Aktualnie w sklepach dostępnych jest wiele modeli tego typu sprzętu. Na który z nich warto się zdecydować?


Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Tym, co podczas wyboru sanek należy brać pod uwagę w pierwszej kolejności, są oczywiście względy bezpieczeństwa. Wybierając sanki upewnijmy się, że posiadają one stabilną konstrukcję, solidne mocowania i wygodne uchwyty lub pasy, które umożliwią dziecku utrzymanie stabilnej pozycji podczas jazdy. Równie ważne jest odpowiednio wyprofilowane siedzisko, gwarantujące właściwe wsparcie dla pleców dziecka.

Typ sanek – drewniane, plastikowe, a może model typu bob?

Na rynku dostępne są różne typy sanek, w tym między innymi tradycyjne (wykonane z drewna), plastikowe z oparciem, a także sanki typu "bob". Drewniane sanki charakteryzują się klasycznym wyglądem i świetnie sprawdzają się na płaskim terenie. Z tego względu polecane są zwłaszcza dla małych dzieci. Plastikowe sanki z oparciem cechuje natomiast duża stabilność i wysoki stopień komfortu podczas jazdy. Z kolei sanki typu "bob" to opcja polecana miłośnikom dość szybkiej jazdy po nieco większych stokach.

Wiek, wzrost i waga dziecka

Sanki to typ zabawki, która powinna być dopasowana zarówno do wieku, wzrostu jak i wagi dziecka. To ważne, gdyż jazda na zbyt dużych bądź za małych sankach może być zarówno niekomfortowa, jak i trudna do opanowania z uwagi na problemy w wykonywaniu podstawowych manewrów.

Jakość materiałów

Wybierając sanki dziecięce warto decydować się ma modele wyprodukowane przy użyciu wysokiej jakości materiałów, a tym samym odporne na warunki atmosferyczne. Sanki powinny być wytrzymałe, aby przetrwać intensywną eksploatację przez co najmniej 1-2 sezony. Nie mniej ważna jest możliwość swobodnego manewrowania oraz stabilność. To szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, gdyż nadmienione cechy zmniejszą ryzyko zaistnienia niebezpiecznych sytuacji w trakcie jazdy.

Dokonując wyboru sanek dla dziecka pamiętajmy o bezpieczeństwie, wygodzie i parametrach dostosowanych do gabarytów malucha. Odpowiednio dobrane sanki sprawią, że zimowa zabawa będzie nie tylko pełna uśmiechu, ale także komfortowa i bezpieczna.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź