TRYB JASNY/CIEMNY

Wyprawka dla studenta – o czym nie możesz zapomnieć przed rozpoczęciem semestru?

 
wyprawka dla studenta

Rozpoczęcie studiowania wymaga odpowiednich przygotowań – zarówno pod kątem motywacji, wiedzy i nastawienia, jak i akcesoriów pomocniczych. Podstawą są oczywiście książki znajdujące się w wykazie uczelni, które można zakupić bądź wypożyczyć. Co jeszcze powinno znajdować się w wyprawce każdego studenta?

Aby studiowanie było przyjemne i efektywne, warto zaopatrzyć się w odpowiednie pomoce akademickie. Podobnie jak przy niższych stopniach nauczania, tak i na studiach dobrym rozwiązaniem jest wyprawka, którą można skompletować na https://leclerc-online.pl/szkola-biuro-ksiazki. Co powinno się w niej znajdować, mając na myśli uczelnie wyższe?

Artykuły papiernicze

Podczas studiowania niejednokrotnie napotkasz konieczność zapisywania notatek i najważniejszych informacji na wykładach. Zaopatrz się więc w bruliony, zeszyty czy kołonotatniki o odpowiedniej grubości, których szeroki wybór znajdziesz na https://leclerc-online.pl. Jeśli nie chcesz nosić ciężkich artykułów papierniczych na uczelnię, rozważ kupno kartek A4 z dziurkami, które następnie możesz umieszczać w segregatorze. Alternatywą są zwykłe kartki A4 w kratkę lub linię, które będziesz umieszczać w koszulkach do wpinania.

Dodatkowo zakup karteczki samoprzylepne, na których będziesz mógł zapisywać hasła, daty zapowiedzianych testów wiedzy czy przypomnienia. Prawdopodobnie przyda Ci się również niewielki notes na najważniejsze informacje, ewentualnie kalendarz akademicki.

Artykuły piśmiennicze

Do podstawowych artykułów piśmienniczych niezbędnych podczas studiowania należą:

  • długopisy – klasyczne (czarne, niebieskie) oraz kolorowe (do wyróżniania najważniejszych informacji w notatkach);
  • zakreślacze – do podkreślania istotnych informacji w książce czy notatkach;
  • ołówek, gumka do mazania i temperówka;
  • wieczne pióro – jako alternatywa dla długopisów, jeśli preferujesz takie rozwiązanie.

Zupełnie inne wyposażenie dotyczące artykułów piśmienniczych obowiązuje na studiach plastycznych, jednak w takim przypadku powinieneś kierować się wymogami danej uczelni.

Pozostałe wyposażenie wyprawki studenckiej

Pozostałe przedmioty, które powinny znajdować się w wyprawce studenckiej, to przede wszystkim:

  • taśma klejąca;
  • zszywacz;
  • organizer na biurko, dzięki któremu porządkowanie notatek i akcesoriów w domu będzie łatwiejsze;
  • plecak lub torba;
  • bidon na napoje i pojemnik na lunch, jako że zajęcia mogą przeciągać się do późnych godzin wieczornych;
  • powerbank.

Wszystkie wymienione wyżej przedmioty z pewnością ułatwią Ci studiowanie. Jeśli rozpoczynasz naukę na uczelniach o profilu ze ściśle określonymi wymogami, koniecznie dowiedz się, jakie są dodatkowe wymagania dotyczące przygotowania się. Przykładowo na studiach z programowania lub innych informatycznych kierunków przyda Ci się dobry, lekki laptop, który będziesz mógł zabierać na uczelnię, natomiast na studiach z wychowania fizycznego podstawą wyprawki jest także zapas odzieży sportowej.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź