TRYB JASNY/CIEMNY

Dlaczego warto zdecydować się na pracę zdalną po urlopie macierzyński?

praca zdalna po urlopie macierzyńskim

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim często jest logistycznie trudnym przedsięwzięciem. Nie każdy ma do dyspozycji babcię lub nianię. Są też mamy, które nie wyobrażają sobie rozstania z maleństwem. Czy w takim wypadku można myśleć o karierze?

Dlaczego warto wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Długa przerwa w pracy sprawia, że wartość kobiety na rynku pracy maleje. Młode mamy często same zauważają, że nie nadążają za zmianami i po kilku latach nie są w stanie konkurować z osobami, które miały je zastąpić jedynie czasowo. Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim to nie tylko kwestia wsparcia finansowego domowego budżetu, ale też inwestycja w przyszłość – za kilka lat dziecko się usamodzielni, a powrót do pracy będzie znacznie trudniejszy. Dobrze opisano to w artykule: https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,177312bb.html.

Jakie atuty ma praca zdalna?

Praca zdalna nie wymaga wychodzenia z domu, pozwala więc łączyć obowiązki zawodowe z opieką nad dzieckiem. Jest to możliwe w zawodach, w których preferuje się elastyczny czas pracy. Warto też zauważyć, że praca zdalna aktywizuje młode mamy, które w innym przypadku musiałyby pozostać w domu. Mało tego, wiele osób uważa, że w czasie pracy zdalnej ich produktywność rośnie, a swoje obowiązki są w stanie wykonywać szybciej.

Praca zdalna nie wymaga dojazdów, więc pojawia się dodatkowa oszczędność czasu i pieniędzy.

Zatrudnienie zdalne nie ma wpływu na odległość od miejsca pracy. Można w ten sposób pracować w dużym mieście (https://i.pl/praca-zdalna-w-duzych-miastach-czy-warto-sie-na-nia-decydowac/ar/c10-17142685) oraz w małej miejscowości.

Ile można zarobić, pracując zdalnie?

Dużo zależy od wykonywanego zawodu i pracodawcy. Wiele mam po urlopie macierzyńskim ma możliwość pracy zdalnej dla dotychczasowego pracodawcy i ich wynagrodzenie nie zmienia się.

Ogólnie uważa się, że najlepiej opłacaną branżą pracującą zdalnie jest IT. Na spore zarobki mogą liczyć freelancerzy pracujący zdalnie, a także pracownicy księgowości. Nieco mniej zarabia się przy prostych pracach biurowych, np. fakturowaniu lub przepisywaniu tekstów.

Więcej na temat zarobków w różnych branżach można przeczytać tutaj: https://spottedlublin.pl/rynek-pracy-w-lublinie-w-tych-branzach-zarobisz-najwiecej/.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź