TRYB JASNY/CIEMNY

Wakacje nad jeziorem Niegocin – dlaczego warto?

 jezioro Niegocin wakacje


Jezioro Niegocin jest położone na Mazurach i jest też trzecim pod względem rozmiarów akwenem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Wzdłuż linii brzegowej znajduje się wiele pięknych plaż, porty i ośrodki wypoczynkowe, w których miło spędzisz czas z całą rodziną. Wakacje na Mazurach to idealna propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Jakie atrakcje są dostępne na miejscu?

Mazury słyną z zapierających dech w piersiach krajobrazów i dziewiczej przyrody. Jest to miejsce, które warto odwiedzić, jeśli chcesz wypocząć na łonie natury. W okolicznych miejscowościach bez problemu znajdziesz wygodny nocleg. Jeśli szukasz miejsca przyjaznego rodzinom z dziećmi, możesz zatrzymać się w hotelu w Giżycku. Jak spędzić czas nad jeziorem Niegocin? Podpowiadam!

Rejs po jeziorze Niegocin


Mazury to prawdziwy raj dla miłośników żeglarstwa i sportów wodnych. Powierzchnia jeziora Niegocin wynosi 2604 ha, a jego maksymalna głębokość jest równa 39,7 m. W okolicznych portach i ośrodkach wypoczynkowych możesz wypożyczyć sprzęt wodny, dzięki któremu przepłyniesz całe jezioro lub zwiedzisz okoliczne kanały. Jachty, rowery wodne, kajaki i motorówki są dostępne w przystępnych cenach i umożliwiają bezpieczne pływanie po jeziorze.

Alternatywą dla samodzielnego pływania na wodzie jest rejs statkiem wycieczkowym. Podczas podróży będziesz mógł podziwiać malowniczą przyrodę i dowiesz się więcej na temat historii tego wyjątkowego miejsca.

Atrakcje turystyczne nad jeziorem Niegocin


Osoby, które spędzają wakacje nad jeziorem Niegocin, nie mogą narzekać na brak atrakcji. Będąc w okolicy, warto zwiedzić Giżycko. Jest to średniej wielkości miasto turystyczne, nazywane też stolicą polskiego żeglarstwa. Jedną z największych atrakcji Giżycka jest Twierdza Boyen. Ten zabytkowy obiekt militarny ma kształt gwiazdy i zajmuje powierzchnię około 100 hektarów. Twierdza została zbudowana w XIX wieku przez Fryderyka Wilhelma IV. Na terenie obiektu od czasu do czasu odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne.

W Giżycku znajdują się również takie atrakcje jak drugie pod względem długości molo w Polsce, most obrotowy i zamek krzyżacki. Mniejszym, ale równie ciekawym ośrodkiem turystycznym nad jeziorem Niegocin jest miejscowość Wilkasy. Warto się tam wybrać, jeśli lubisz wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku. W Wilkasach możesz zwiedzić lokalne mariny, wypocząć na plaży lub odwiedzić niewielki park wodny. Na miejscu znajdziesz również szeroką ofertę gastronomiczną i wiele ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Bezpośrednio nad brzegiem jeziora Niegocin leży również Spytkowo. Jest to miejscowość, w której znajduje się prawdziwa Wioska Indiańska oraz rezerwat przyrody Torfowisko Spytkowo, gdzie można zobaczyć między innymi wierzbę lapońską.

Jezioro Niegocin ma doskonałą lokalizację. Spędzając wakacje w tym rejonie, bez problemu zaplanujesz wycieczkę do Rynu, Mrągowa, Węgorzewa lub Mikołajek. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą odkryć Mazury na nowo.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź