TRYB JASNY/CIEMNY

Najlepsze zabawki inspirowane grami – lista

 

zabawki inspirowane grami

Ulubione zabawki dzieci to najczęściej te, które nawiązują do ukochanych przez nie serii fabularnych. Do tego grona zalicza się również cykle gier komputerowych, od najmłodszych lat towarzyszących maluchom. Którym z nich warto się przyjrzeć? Jakie serie gier wywierają pozytywny wpływ na dzieci? Oto lista najlepszych zabawek tego typu!


Gadżety z serii Pokemon

Japońska seria animacji to popkulturowy klasyk, który od lat uznawany jest za jedną z najlepszych franczyz w historii. Pojawiające się na rynku nowe wydania gier komputerowych potwierdzają fakt, że popularność Pikachu i spółki nie spada. Najlepsze zabawki Pokemon to między innymi karty kolekcjonerskie, puzzle z wizerunkami bohaterów i klocki, które umożliwiają złożenie swojego ulubionego stworka. Szczególnie interesujący jest ostatni z wymienionych gadżetów, ponieważ tego typu opcja stanowi ciekawą alternatywę dla dominujących na tym rynku klocków LEGO. W przypadku klocków konstrukcyjnych istnieje możliwość zabawy nimi przez znacznie młodsze dzieci, co jest efektem zastąpienia drobnych elementów tymi większymi. Dodatkowo maluchy z pewnością docenią gry planszowe od Ravensburger, których akcja została umiejscowiona w świecie rządzonym przez Asha i przyjaciół. Jedno jest pewne – zabawki inspirowane grami i animacjami Pokemon stanowią szerokie pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni!

Kwadratowe szaleństwo

Gra Minecraft w przeciągu kilku lat zaskarbiła sobie serca wszystkich dzieci na świecie. Komputerowa rozgrywka oparta na budowaniu z klocków pozwala na spożytkowanie fantazji małych fanów w kreatywny sposób. Takimi samymi cechami charakteryzuje się seria gadżetów, które w bezpośredni sposób nawiązują do tego wirtualnego świata. Zabawki Minecraft obejmują serię klocków LEGO, służących do samodzielnego zbudowania najpopularniejszych lokacji z gry. W ten sposób dzieciaki mogą samodzielnie poddać się kwadratowemu szaleństwu również podczas zabawy namacalnymi zabawkami. Dom aksolotla, Dyniowa farma i Siedlisko lisów to zaledwie kilka z najpopularniejszych produktów z serii, które są doskonale znane każdemu graczowi. Minecraft dodatkowo rozwija wyobraźnię przestrzenną, dlatego zarówno komputerowa rozgrywka, jak i fizyczne klocki, będą w korzystny sposób wpływały na rozwój pociech.

Niezwykłe przygody niebieskiego jeża

Zabawki Sonic nawiązują do cyklu gier komputerowych i animacji, które swoją popularnością stopniowo dorównują wcześniej wspomnianym Pokemonom. Nie ma w tym przypadku, ponieważ również i gadżety dla dzieci z niebieskim jeżem są gwarancją wielu godzin dobrej zabawy. Pasjonaci budowania z klocków znajdą tutaj specjalne zestawy, a dla mniejszych dzieci świetnym wyborem będzie zwykła maskotka z niebieskim bohaterem. Seria Sonic rozrosła się do ogromnych rozmiarów, dlatego naturalnym efektem tego jest wzrost jej popularności wśród dzieci. Jest w czym wybierać – zakup zabawek z tej kategorii zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się uśmiechu na twarzy dziecka zaraz po odpakowaniu takiego prezentu.

Nie wszystkie gry komputerowe powinny być utożsamiane z wirtualnym zagrożeniem. Niektóre z nich stanowią równorzędną formę zabawy dla tradycyjnych gadżetów, dlatego decydując się na zakup akcesoriów skierowanych do dzieci, warto wybrać przynajmniej jeden produkt tego typu. Wybór jest ogromny, a zabawki z serii Pokemon, Sonic oraz Minecraft potwierdzają tę tezę!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź