TRYB JASNY/CIEMNY

Kolory jesieni zabawa do druku

 

jakie są kolory jesieni


Jesień to magiczny czas, kiedy przyroda rozkwita w najpiękniejszych barwach. Ciepłe odcienie czerwieni, pomarańczy, żółci i brązów przyciągają nasze spojrzenia, a liście opadają z drzew, tworząc piękne dywany na ziemi. To doskonały moment, aby nauczyć dzieci rozpoznawania kolorów i odkrywania piękna natury wokół nich. Dlatego dziś podzielę się z Wami kilkoma darmowymi pomysłami na karty z kolorami jesieni, które pomogą w zabawie i nauce podczas jesiennych spacerów lub zajęć w przedszkolu.


Karty z kolorami jesieni do wydrukowania

Darmowe karty z kolorami jesieni do wydrukowania to doskonały pomysł na przygotowanie zabawy dla dzieci. Karty znajdziecie na końcu wpisu. Na każdej karcie znajduje się słoiczek w jednym z magicznych kolorów jesieni. Zadaniem dziecka jest znaleźć na spacerze lub podczas zajęć w przedszkolu coś, co pasuje do koloru na karcie. Na przykład, poszukajcie czerwonych liści, żółtych kwiatów lub brązowych gałązek. To świetny sposób, aby dzieci ćwiczyły swoje umiejętności rozpoznawania kolorów i rozwijały wrażliwość na otaczającą je przyrodę.


Przeczytajcie również o innych pomysłach na wykorzystanie kart! 


Kolekcja jesiennych skarbów

Zachęćcie dzieci do zbierania jesiennych skarbów podczas spacerów. To może być różnorodność liści, kolorowych kamieni, żołędzi, kasztanów i innych przyrodniczych znalezisk. Następnie możecie stworzyć zestaw kolorowych kartoników lub podkładek, na których dzieci będą układać swoje skarby zgodnie z kolorami jesieni. To zabawa i nauka jednocześnie! Dzieci nie tylko będą miały okazję doskonalić rozpoznawanie kolorów, ale także rozwijać swoją zdolność do klasyfikowania i porównywania przedmiotów.


Zabawa w "Poszukiwaczy kolorów"

Jesień to idealny czas na organizację zabawnych konkursów. Możecie zorganizować grę w "Poszukiwaczy kolorów", w której dzieci będą rywalizować w znalezieniu jak największej liczby przyrodniczych przedmiotów w określonym kolorze. Przygotujcie listę kolorów, które dzieci mają znaleźć, i dajcie im koszyki lub torby, aby zbierały swoje skarby. To świetna zabawa na świeżym powietrzu, która nie tylko pozwoli dzieciom ćwiczyć rozpoznawanie kolorów, ale także dostarczy im mnóstwo radości.


Twórcza jesienna sztuka

Jesień to również doskonały czas na tworzenie sztuki inspirowanej kolorami jesieni. Dajmy dzieciom dostęp do liści, gałązek, kasztanów, żołędzi i innych jesiennych skarbów oraz farb i papieru. Niech wyobraźnia biegnie płynnie, gdy malują jesienne obrazy lub tworzą prace plastyczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów. To nie tylko zabawa, ale także sposób na rozwijanie kreatywności i umiejętności artystycznych.


Jesień to wspaniały czas, aby odkrywać i cieszyć się przyrodą oraz uczyć dzieci wiele cennych rzeczy. Darmowe karty z kolorami jesieni oraz pomysły na zabawy opisane powyżej mogą pomóc nauczycielom i rodzicom włączyć edukację w codzienne jesienne aktywności. W ten sposób dzieci nie tylko będą miały okazję do zabawy, ale także będą uczyć się i rozwijać swoje umiejętności, mając przy tym mnóstwo frajdy. Jesień jest pełna piękna i możliwości, więc korzystajmy z niej w pełni!


Karty Kolory jesieni do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź