TRYB JASNY/CIEMNY

Jak zaplanować ciekawy wyjazd z dziećmi na Śląsk?

atrakcje dla rodzin z dziećmi na śląsku

Choć wyjazdy rodzinne zwykle kojarzą się z wakacjami nad morzem lub spacerami po górskich szlakach, nawet w trakcie roku szkolnego i przedszkolnego można wybrać się z dzieciakami na krótki wypad do innego miasta. Dlaczego warto zaplanować taką wycieczkę właśnie na Śląsk? Co zrobić, aby wyjazd podobał się zarówno rodzicom, jak i dzieciom? Zapraszam do lektury!


Planowanie wycieczki na Śląsk może być świetną rozrywką dla całej rodziny. Warto wstępnie ustalić, co chcielibyście wspólnie zobaczyć lub zrobić, a nawet to, gdzie chcielibyście przenocować. Już sam nocleg w ciekawym miejscu może być bowiem dla dzieci (i dorosłych) niezapomnianą atrakcją!

Niezapomniany hostel – noclegi dla rodzin w Katowicach

Wybór miejsca noclegowego to jedna z kluczowych rzeczy, jakie należy ustalić, planując wycieczkę rodzinną. Aby jednak po raz kolejny nie nocować w nudnym, tak samo wyglądającym hotelu czy pensjonacie, warto wybrać ciekawy hostel, który na pewno spodoba się nie tylko dzieciom! Takie miejsce znajdziecie w samym sercu Katowic.

Wybór ciekawego, tematycznego hostelu, takiego jak Good Times House Katowice, to świetna atrakcja dla całej rodziny, a przy okazji komfortowy nocleg w samym centrum stolicy Śląska. W zależności od zainteresowań wszystkich członków rodziny, możecie zdecydować się na pokoje urządzone w różnych stylach – na przykład graffiti, muzycznym czy filmowym. Oprócz tego całą rodziną w hostelu będziecie mogli skorzystać z kultowych gier na konsolę, pograć w planszówki lub obejrzeć film na kasecie VHS!

Atrakcje dla rodzin z dziećmi na Śląsku

Niezapomniany hostel zarezerwowany? Czas zaplanować atrakcje dla całej rodziny! Śląsk ma do zaoferowania naprawdę wiele ciekawych miejsc, w których można rewelacyjnie spędzić czas zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi. Dlatego przygotowaliśmy kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę, będąc w okolicach Katowic.

Cybermagia Katowice – Centrum Rozrywki VR

W bardzo bliskim otoczeniu hostelu Good Times House znajduje się centrum rozrywki VR, gdzie zarówno większe dzieci, jak i nastolatkowie oraz dorośli mogą spróbować symulatorów lotu samolotem lub wielu innych gier w wymiarze wirtualnej rzeczywistości!

“Legendia” – Śląskie Wesołe Miasteczko

Jeden z największych tematycznych parków rozrywki, w którym całe rodziny znajdą zarówno spokojne atrakcje dostosowane do maluchów, jak i ekstremalne przeżycia. Karuzele, wagoniki, rollercoaster oraz Dolina Jagi to tylko niektóre z nich!

Bajka Pana Kleksa

To jedyne takie miejsce dla rodzin w Polsce, gdzie na najmłodszych wraz z rodzicami czeka ogrom zagadek, łamigłówek i eksperymentów. Wszystko to w różnych strefach tematycznych w połączeniu z interaktywną ekspozycją, która będzie świetną atrakcją dla całej rodziny. Warsztaty sensoryczne, manualne czy kulinarne połączą naukę z zabawą!

Sztolnia Królowa Luiza

W Zabrzu całą rodziną odwiedzicie starą kopalnię, w której przeżyjecie prawdziwą podziemną przygodę. Przejażdżka kolejką górniczą czy spotkanie ze skarbnikiem to tylko część atrakcji!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź