TRYB JASNY/CIEMNY

Oto ja karta do druku
Karta "Oto ja" to pomysł zaczerpnięty z angielskich stron i bazujący na kartach "All about me" do uzupełnienia. Może znacząco wzbogacić Wasze lekcje i pomóc uczniom lepiej zrozumieć samych siebie oraz swoich kolegów. Dzięki tej karcie, nauczyciele mogą tworzyć spersonalizowane i angażujące zajęcia, które skupiają się na indywidualnych potrzebach i cechach uczniów. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie wykorzystać kartę "Oto ja" w swojej pracy.

Jak poznać swoich uczniów?


Pierwszym krokiem do efektywnego wykorzystania karty "Oto ja" jest zbieranie informacji o swoich uczniach. Możecie poprosić każdego ucznia o wypełnienie karty, na której znajdą się pytania dotyczące ich zainteresowań, marzeń, ulubionych zajęć oraz innych ważnych aspektów ich życia. Ta pierwsza lekcja może stać się świetnym okazem do rozmów i budowania relacji z uczniami. Przykład takiej pierwszej karty zamieszczam na końcu wpisu do pobrania :)

Dostosowywanie zadań do uczniów


Kiedy już poznasz swoich uczniów dzięki kartom "Oto ja," możesz dostosować swoje lekcje, aby lepiej odpowiadały ich zainteresowaniom i potrzebom. Na przykład, jeśli wiecie, że hobby jednego z uczniów jest astronomia, możecie dostosować lekcję związane z nauką kosmosu, angażując go w prowadzenie prezentacji na ten temat. To pomaga uczniom poczuć się docenionymi i zaangażowanymi w proces nauki.

Integracja uczniów


Karta "Oto ja" może również pomóc w rozwoju umiejętności interpersonalnych uczniów. Poprzez dzielenie się informacjami na temat swojego życia, uczniowie mogą lepiej zrozumieć siebie nawzajem i zbudować więzi. Możecie poprosić o uzupełnianie ich w grupach, co będzie sprzyjało rozmowom i zapoznawaniu się. 


Karta Oto ja do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź