TRYB JASNY/CIEMNY

Walentynki do druku
Czy nadal dajecie bliskim walentynki? Kiedy byłam nastolatką, wręczanie tajemniczych kartek walentynkowych było szkolną tradycją. Z jakimi wypiekami na policzkach czekało się wtedy na znak, że gdzieś ktoś jest, zauważa, lubi! 


Podczas dzisiejszej wędrówki po dużym dyskoncie, nie widziałam nigdzie kartek walentynkowych, było za to mnóstwo poduszek, pluszaków, kwiatków i czekoladek. Mam nadzieję, że zwyczaj obdarowywania ukochanych nie odchodzi do lamusa. 

W moim domu rodzinnym, na walentynki my dzieci dostawałyśmy drobne upominki od rodziców. Były to właśnie mini poduszeczki z napisem "Kocham Cię", róże od taty, misie trzymające serduszka; raz dostałam chyba mini szkatułkę. Wtedy nie myślałam, że walentynki to święto zarezerwowane wyłącznie dla zakochanych - myślałam, że to święto miłości jako uczucia do obojętnie kogo lub czego. I wiecie co? Dzisiaj nadal tak myślę.


Kilka dni temu przygotowałam dla moich przedszkolaków kartki walentynkowe do druku. Każdy wybierze sobie wzór kartki, pokoloruje ją i uzupełni, a następnie przekaże komuś, kogo darzy ciepłymi uczuciami i o kim chciałby, żeby to wiedział.


W poprzednich latach, dzieci często zabierały kartki do domu, właśnie, żeby wręczyć je rodzicom. Jedna dziewczynka dała swoją walentynkę ukochanemu pieskowi :) W pliku znajdziecie 12 szablonów kartek do wydrukowania i uzupełnienia przez dzieci. Młodsze mogą pokolorować obrazki, starsze narysować coś lub kogoś w ramkach. Kartki można też wokół ozdobić w dowolny sposób.


Kartki walentynkowe to miły prezent z okazji walentynek i urocza okazja do spędzenia czasu z dzieckiem, zachęcenie go do okazania miłości w symboliczny sposób :)
Zapraszam Was również po inne materiały z kategorii WALENTYNKI!


Jeżeli korzystasz ze stworzonych przeze mnie materiałów, będę wdzięczna za udostępnienie posta oraz lajki i komentarze. To daje mi największą motywację do dalszej pracy! :) 

Komentarze

  1. Bardzo fajne materiały, pomysłowe

    OdpowiedzUsuń
  2. wspaniale .Bardzo Dziękuje za udostępnienie wyjątkowych materiałów edukacyjnych

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź